banner2

Sırf suç örgütü liderini öldürmüşlerdi! İstanbul Emniyetinden kritik operasyon

Son dakika haberleri... Balkan Karteli olarak nitelendirilen Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç, geçtiğimiz günlerde Şişli'de otomobilin içindeyken motosikletle aracına yanaşan bir saldırgan tarafından dört kurşunla vurularak öldürülmüştü. Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'i öldürenler İstanbul Emniyetinin operasyonuyla yakalandı

Gündem 21.09.2022, 21:46 21.09.2022, 22:14
Abone ol
Sırf suç örgütü liderini öldürmüşlerdi! İstanbul Emniyetinden kritik operasyon

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'da öldürülen Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'in azmettiricisi, Kavac isimi suç örgütü yöneticisi Radoje Zivkovic ve beraberindeki 11 kişinin yakalandığını duyurdu.

Kırmızı bültenle aranan Vukotiç, 2018 yılında Antalya'da yakalanmış ve Sırbistan'a iade edilmişti.

EMNİYET SIRP SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİNİ ÖLDÜRENLERİ YAKALADI 

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'da öldürülen Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'in azmettiricisi, Kavac isimi suç örgütü yöneticisi Radoje Zivkovic ve beraberindeki 11 kişinin yakalandığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye'de 3 yıl önce yakalanan ve Sırbistan'a teslim edildikten sonra orada serbest bırakılan, yasadışı yollarla tekrar Türkiye gelen Sırbistan'da "SKALJARİ" isimli Organize Suç Örgütü yöneticilerinden Jovan VUKOTİÇ, İstanbul Şişli'de motorlu iki şahıs tarafından aracına gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda öldürülmüş, araç içerisinde bulunan eşi, çocuğu ve şoförü sağ olarak kurtulmuştu.

Olayla ilgili İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü geniş çaplı çalışma başlattı.

Bu çalışma sonrası saldırıyı, KAVAC isimi suç örgütü yöneticisi olan Radoje ZİVKOVİC isimli şahsın, ülkemizdeki bağlantıları aracılığıyla gerçekleştirdiği belirlendi.

16.09.2022 günü yapılan operasyonla Radoje ZiVKOVİC ve Zdravko PERUNOVIC isimli şahıslarla birlikte toplam 12 şahıs gözaltına alındı.

Şahıslarla birlikte 11 adet sahte kimlik, 6 adet sahte pasaport ve olayda kullanılan 2 adet silah ele geçirildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!