Yandex Metrica

Sitede Ara

Sıralamayı görünce çok şaşıracaksınız! Türkiye'nin en beğenilen siyasetçisi belli oldu!

Sıralamayı görünce çok şaşıracaksınız! Türkiye'nin en beğenilen siyasetçisi belli oldu!

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Türkiye siyasette sakin bir döneme girerken Asal Araştırma şirketinden dikkat çeken bir anket çalışmasının sonucunu paylaştı. 26 ilde vatandaşlara Türkiye'de en çok beğendiğiniz siyasetçi kim? sorusu yöneltildi.   

Gündem

05.06.2024, 18:53

Asal Araştırma tarafından 26 ilde düzenlenen ankette katılımcılara, "En beğendiğiniz siyasetçi kim?" sorusu yöneltildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın birinci sırada yer aldığı ankette Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ikinci olurken Kılıçdaroğlu'nun sıralaması ise dikkat çekti. 

Organize suç örgütlerine 'Kuyu-6' darbesi! 3 elebaşı dahil 75 şüpheli yakalandı Organize suç örgütlerine 'Kuyu-6' darbesi! 3 elebaşı dahil 75 şüpheli... Haberi Görüntüle

İLK SIRAYI ERDOĞAN ALDI

Türkiye genelinde 26 ilde 24-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ankette vatandaşlara "Türkiye'de en beğendiğiniz siyasetçi kimdir?" sorusu yöneltildi. Katılımcı 2 bin kişinin verdiği cevaplara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 20,5'ini alarak "Türkiye'nin en sevilen siyasetçisi" oldu.

Pendikli Forrest Gump! Yıllardır E-5 karayolunda yürüyen adamın hayat hikayesi ortaya çıktı Pendikli Forrest Gump! Yıllardır E-5 karayolunda yürüyen adamın hayat hikayesi... Haberi Görüntüle

"BEĞENDİĞİM SİYASETÇİ YOK"

Cumhurbaşknaı Erdoğan'ın ardından en çok verilen cevap ise yüzde 18,1 ile "Beğendiğim siyasetçi yok" şeklinde oldu. Anketin üçüncü sırasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 16,1'lik oy oranı ile yer alırken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu anket katılımcılarının yüzde 13,3'ünün oyunu alarak listenin 4'üncü sırasını aldı.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD dönüşü önemli açıklamalar! 3. Dünya Savaşı riski uyarısı Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD dönüşü önemli açıklamalar! 3. Dünya... Haberi Görüntüle

KILIÇDAROĞLU UNUTULDU

Listede en dikkat çeken isimlerden biri ise eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Mevcut CHP lideri Özgür Özel'in yüzde 6,0 oy oranı ile 6'ıncı olduğu listede Kılıçdaroğlu, katılımcılardan yüzde 1 oy alarak 13. sırada kendisine yer bulabildi. 

İşte anket souçlarının tam listesi:

"Türkiye’de en beğendiğiniz siyasetçi kimdir?" 

Recep Tayyip Erdoğan:%20,5

Beğendiğim bir siyasetçi yoktur:%18,1

Mansur Yavaş:%16,2

Ekrem İmamoğlu:%13,3

Fikrim yok/Cevap yok:%7,7

Özgür Özel:%6,0

Selahattin Demirtaş:%4,8

Devlet Bahçeli:%3,9

Diğer:%2,5

Fatih Erbakan:%2,2

Ümit Özdağ:%1,8

Yavuz Ağıralioğlu:%1,2

Kemal Kılıçdaroğlu:%1,0

Müsavat Dervişoğlu:%0,8

Habere Tepki Ver

1

1

1

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading