banner2

Sinir krizi geçirdi! Önce sesini yükseltti sonra masaları yumrukladı: Uğur Dündar'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki!

Tek derdi koltuk sevdası olan CHP yöneticilerini eleştiri yağmuruna tutan Uğur Dündar sinir krizi geçirdi. Canlı yayın programında masayı yumruklayan Dündar'ın konuşma esnasında sesi titrediği görüldü.

Gündem 29.09.2023, 16:08 29.09.2023, 18:05
Abone ol

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri sonrası CHP'de patlak veren kriz fondaşlara da yansıdı. Ağır hezimet sonrası istifası beklenen Kılıçdaroğlu'nun istifa etmeyeceğini net bir şekilde dile getirmesiyle tabana yayılan kaos kongre seçimlerine de sirayet etmişti. Söz konusu kongrelerde "değişimciler ve "genel merkezciler" birbirine girmiş yumruklar, tekmeler havada uçuşmuştu.

CHP HALKTAN UZAK KALDI

CHP saflarında tüm bunlar yaşanırken Uğur Dünar'dan çok konuşulacak bir çıkış geldi. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Uğur Dündar, ülkede birçok sorun yaşanırken CHP'ye kendi iç tartışmalarıyla boğuşmaktan halkın sorunlarına eğilememesini gerekçe göstererek sert tepki gösterdi.

UĞUR DÜNDAR ÇILGINA DÖNDÜ

Seçim gündeminin tartışıldığı fondaş medyada Uğur Dündar fırtınası esti. CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu çok sert bir dille eleştiren Uğur Dündar, "Ben bu halkın sağduyusuna çok güvenirim. Halk her şeyi not ediyor. Ülke belki tarihinin en derin ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Bir taraftan uyuşturucu, öbür taraftan silahlanma almış başını gitmiş, her taraf suç örgütü kaynıyor. İnsanlar evine ekmek götüremiyor, askıda ekmek kuyrukları her gün daha fazla uzuyor. Geçinme derdi en büyük sorun." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Dündar, "Şimdi, böyle bir durumda olan ülkede muhalefet seçimi kazanamayacak da Allah aşkına ne zaman kazanacak? Ne zaman muhalefet olmaktan vazgeçecek? Ne zaman iktidar olmaya oynayacak? Ne zaman iç kavgalarından kurtulacak da milletin derdine derman olacak?" dedi.

"BİTSİN ARTIK KOLTUK SEVDANIZ"

"Gerçekten artık bıktık! İllallah dedik! Batsın sizin şu koltuk sevdanız kardeşim!" diyen Dündar, "Memleketin bir haline bakın Allah aşkına. Bu kadar mı uzaksınız siz halktan? Bu kadar mı kopuksunuz ülkenin gerçeklerinden? Ayıptır ya! Bitsin artık sizin bu koltuk sevdanız, yeter! Geldik gidiyoruz, hala Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak. Bu nedir Allah aşkına?" şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden Dündar, "Ülkenin muhalefeti iktidar yapabilecek en uygun koşullarında siz iktidar olmamışsınız, hala o koltuklarda oturuyorsunuz. Ayıptır, yazıktır. Bu kadar bizimle, aklımızla, ülkenin gerçekleriyle, milletin derdiyle dalga geçilmez kardeşim." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!