banner2

Sigaraya yeni zam var mı? JTİ-BAT-Philip Morris zam var mı?

Son dakika haberine göre... Sigaraya zam geliyor. Sigara tiryakilerinin araştırdığı "Sigaraya yeni zam var mı? JTİ-BAT-Philip Morris zam var mı?" sorularının yanıtları gündem oldu. İşte detaylar...

Gündem 24.03.2022, 16:06 24.03.2022, 16:07
Abone ol
Sigaraya yeni zam var mı? JTİ-BAT-Philip Morris zam var mı?

Gıda ürünlerine zam gelmesinin ardından şimdi de sigaralara zam geldi vatandaşlar, "Sigaraya yeni zam var mı? JTİ-BAT-Philip Morris zam var mı?" sorularının yanıtlarını arar oldu. İşte merak edilen soruların yanıtları...

SİGARAYA ZAM MI GELİYOR? 

Aybaş: “Pazartesi yüksek ihtimalle sigaraya zam gelecek. Alkole de yüzde 10-15’lik bir zam gelecek. Alkol zammının Ramazan Ayı’nın girişinde, Nisan ayının 2’si gibi gelmesini bekliyoruz.”

JTİ-BAT - PHILIP MORRIS ZAM YAPACAK MI?

Sigara ve alkol ürünlerine Ocak ayının başlarında yapılan yüzde 47 oranındaki ÖTV artışında sonra JTİ-BAT-Philip Morris grubunda bulunan sigara çeşitlerinin fiyatları da artmıştı. Firmalar hangi sigaraya ne kadar zam geldiği konusunda güncel listeler yayınlarken sigara tiryakileri Mart ayı içerisinde zam gelip gelmeyeceği konusunda arama motorlarında araştırma yapmaya başladı. 

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Dündar'ın paylaştığı listeye göre; Philip Morris grubu, sigaraya 2 lira zam yapmıştı.

Sosyal medya hesabından son güncel sigara fiyatlarını açıklayan Dündar'ın paylaştığı listeye göre Philip Morris grubunda en ucuz sigara 23,50 TL olmuştu.

Gelen bilgilere göre sigaraya Nisan ayında bir zam daha gelecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!