banner2

Sigara haram mı? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş son noktayı koydu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan sigara içenlere karşı sigarayı bırakma çağrısı geldi. Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde konuşan Erbaş, önemli ifadelerde bulundu.

Gündem 09.02.2022, 15:30 09.02.2022, 16:18
Abone ol
Sigara haram mı? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş son noktayı koydu

Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Sigara kullanımı nedeniyle dünyamızda her yıl 7 milyon insan doğrudan, 1.2 milyon insan ise pasif içici olması sebebiyle hayatını kaybediyor" dedi.

"Sevdiklerimiz ve sağlığımız için Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle yeni bir başlangıç yapalım" diyen Erbaş, "Dinen haram olan sigarayı bırakalım" ifadesini kullandı.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI KAMPANYA BAŞLATMIŞTI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla "Sigarayı Bırak, 48 Saatte Değişimi Başlat" kampanyası başlatıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, tütün ve tütün ürünleriyle mücadele kapsamında hazırlanan kampanya ile sigaranın zararlarına yönelik farkındalığın oluşturulması amaçlanıyor.

Kampanya çerçevesinde sigaranın insan sağlığına ve sosyal hayata zararları, bu zararlardan kurtulmak için neler yapılabileceği konusunda bilgilerin yer aldığı afişler, sosyal medya içerikleri ve videolar hazırlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!