banner2

Siber zorba Orkun Dülgeroğlu’nun planları ortaya çıktı: FETÖ'cülerin kurgusunu yapmış!

Sözde yazılımcı Orkun Dülgeroğlu, FETÖ'cülerle işbirliği yaparak gerçeğe aykırı dijital verilerle kamu kurum ve kuruluşlarına iftiralarda bulundu Yürütülen soruşturma kapsamında, Orkun Dülgeroğlu'nun planları tek tek deşifre oldu. Firari FETÖ'cü Cevheri Güven'le işbirliği yaptığı belirlenen Düleroğlu'nun WhatsApp mesajlarını bile değiştirebildiği anlaşıldı.

Gündem 18.09.2023, 11:15 18.09.2023, 12:23
Abone ol
Siber zorba Orkun Dülgeroğlu’nun planları ortaya çıktı: FETÖ'cülerin kurgusunu yapmış!

Yazılımcı olarak bilinen Orkun Dülgeroğlu, firari FETÖ'cü Cevheri Güven'le gerçeğe aykırı dijital veri alışverişi yaptığı ortaya çıktı.  Kamu kurum ve kuruluşları ile yargı mensupları hakkında suç içerikli  kullandığı verilerle asılsız ithamlar yaydı. 

BİRÇOK KİŞİYE ASILSIZ İFTİRA ATTI 

Daha önce öz babasını dolandırıcı, eski sevgilisini eskort, avukatını istismarcı, hakimleri FETÖ'cü, bir savcıyı da rüşvetçi olarak gösteren, sahte haber paylaşımlarıyla iftiralar atan Orkun Dülgeroğlu geçtiğimiz nisan ayında tutuklandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca titizlikle yürütülen soruşturmanın detayları ortaya çıktı. 

FETÖ'CÜLERE DESTEK VERDİ 

Soruşturmaya Orkun Dülgeroğlu'nun, Cevheri Güven ve "Vartolu" rumuzuyla tanınıp yurtdışında yaşayan, hakkında çok sayıda suçtan yakalama emri bulunan Veysi Özer'in birlikte hareket ederek silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ettikleri konusunda yapılan ihbar ve araştırmalar kapsamında başlandı.

FİRARİLERİN KURGUSUNU YAPMIŞ

Dosyaya çok sayıda ihbarcının ifadesi yansıdı. O ihbarcılardan biri, Orkun Dülgeroğlu'nun kolaj ve montaj işinde uzman olduğunu ve FETÖ firarileri Turgay Karagöz ve Cevheri Güven'e montaj ve kolaj yaparak yardımcı olduğunu söyledi. Dahası FETÖ firarilerinin Dülgeroğlu'na devlet görevlileri aleyhine yapmış oldukların video, bilgi ve belgeleri atıp kendisine kurgu yaptırdıklarını kaydetti. Vartolu olarak tanınan Özer'le de bağlantısı olduğunu bildiren ihbarcı, Dülgeroğlu'nun FETÖ'cü Karagöz'ün verdiği bilgilerle bir polis memuruna da itibar suikastı yaptığını belirtti. 

FİRARİLER ŞAHISLARIN SOSYAL MEDYALARINI YÖNETTİ 

Polis memuru da soruşturma kapsamında ihbarcı olarak dinlendi. Açığa alınan polis memuru B.A., Dülgeroğlu'nun bir arkadaşı nedeniyle kendisine kafayı taktığını ifade ederek Dülgeroğlu'nun kendisi hakkında hazırladığı sahte dosyayı FETÖ firarisi eski baş komiser Turgay Karagöz'ün emniyete göndermesiyle açığa alındığını ifade etti. . Dülgeroğlu'nun sosyal medya paylaşımlarını FETÖ'den firar olan şahısların retweet ettiğini de ekledi.

WHATSAPP YAZIŞMALARINI BİLE DEĞİŞTİREBİLİYOR

Dülgeroğlu'nun internet üzerindeki bilgilerini gizleyip anonim bir şekilde, örgüt mensuplarıyla irtibat halinde ürettiği içeriklerle sosyal medyada kamu kurum ve kuruluşları ile yargı mensupları hakkında suç içerikli asılsız ithamlar yaydığı ortaya çıkan  soruşturma kapsamında, video kolajı yapmak gibi usulsüz başka işlemlere erişim sağlayabilen casus yazılımları telefonuna rahatça yükleyebildiği, whatsapp mesajlarını dahi değiştirebildiği aktarıldı.
Dülgeroğlu, Güven ve Özer hakkındaki dosya fezleke düzenlenerek iddianame hazırlanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!