banner2

Selin vurduğu Kırklareli'nde arama kurtarma çalışmaları tamamlandı: İşte son durum

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Kırklareli'nde meydana gelen sel felaketiyle ilgili olarak "Bu olayda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, vatandaşlarımızın tamamına ulaştık, bu saat itibarıyla artık arama kurtarma faaliyetlerini sonlandırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Gündem 07.09.2023, 19:53 07.09.2023, 20:27
Abone ol
Selin vurduğu Kırklareli'nde arama kurtarma çalışmaları tamamlandı: İşte son durum

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Kırklareli'nde meydana gelen sel felaketiyle ilgili olarak "Bu olayda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, vatandaşlarımızın tamamına ulaştık, bu saat itibarıyla artık arama kurtarma faaliyetlerini sonlandırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Yardımcısı Karaloğlu, Sisli Vadi mevkisinde gazetecilere yaptığı açıklamada, selin hemen sonrası Kırklareli Valisi Birol Ekici ve AFAD Başkanı Okay Memiş'in bölgede arama kurtarma faaliyetlerini yerinde koordine ettiklerini söyledi. Karaoğlu, sel felaketinde 12 vatandaşın kaybolduğunu, 6'sının kurtarıldığını hatırlatarak "Kalan 6 vatandaşımızın ilk gün ikisinin maalesef cansız bedenlerine ulaşmıştık. Dün üç vatandaşımıza da ulaştık. Son kalan vatandaşımız emekli öğretmen Ahmet Baki Şimşek'in bugün cansız bedenine ulaştık. Bu olayda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, vatandaşlarımızın tamamına ulaştık, bu saat itibariyle artık arama kurtarma faaliyetlerini sonlandırıyoruz." ifadelerini kullandı.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA 950 PERSONEL KATILDI

Felakette vefat edenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileyen Karaoğlu bölgede arama kurtarma çalışmalarına 950 personelin katıldığını belirtti ve çalışmalara katılan hem resmi hem de gönüllü ekiplere teşekkür etti.

Karaloğlu, Allah'tan Türkiye'yi daha büyük felaketlerden koruması dileğinde bulunarak, vatandaşlardan AFAD'dan yapılan ve meteorolojik uyarıları dikkate almalarını istedi.

"YAKIN ZAMANDA GÖZALTI GERÇEKLEŞECEK"

Münir Karaoğlu, jakkında gözaltı kararı bulunan işletme sahibinin durumuyla ilgili sorulan soruya şöyle cevap verdi:

"İşletmenin ruhsatsız olduğunu, izinsiz olduğunu, bölgenin bir tarım arazisi olduğunu daha önce de Sayın Bakanımız Ali Yerlikaya İstanbul'da açıklamışlardı. Başsavcılığımız olayı soruşturuyor. İşletme sahibiyle ilgili bir gözaltı kararı var ve kendisini şu anda ekipler arıyorlar. İnşallah en yakın zamanda gözaltı gerçekleşecek. Ortakları ve işletme müdürleriyle ilgili de şu anda başsavcılığımızın yine çalışmaları var. Artık olay adliyeye intikal etmiş durumda. Başsavcılığımız olayın bundan sonraki adli boyutunu götürecek. Bölgedeki işletme daha önce İl Özel İdaremiz tarafından mühürlenmiş, yıkım kararı olan bir işletme."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!