Selçuk Özdağ'dan YSK üyelerine haddi aşan sözler! 'Dünyayı başlarına yıkarız'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın, YSK'ya sarf ettiği sözler 'yok artık' dedirtti. YSK'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başvurusunu kabul edip etmeyeceğine ilişkin soru üzerine, 'Kabul ederlerse onları afişe ederiz, gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz, sokağa çıkamazlar. Dünyayı başlarına yıkarız' dedi.

Gündem 12.01.2022, 11:38 12.01.2022, 12:19
Abone ol
Selçuk Özdağ'dan YSK üyelerine haddi aşan sözler! 'Dünyayı başlarına yıkarız'

Gelecek Partisi'nin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ YSK için tehdit dolu ifadeler kullandı.
"Yüksek Seçim Kurulu zamanında seçim için Erdoğan'ın başvurusunu kabul eder mi?" sorusuna verdiği yanıtla şoke etti.

'TEK BİR HAKİM BİLE ERDOĞAN'IN BAŞVURUSUNA OLUMLU YANIT VEREMEZ'

Yeniçağ'dan Orhan Uğuroğlu’na konuşan Özdağ, bu soruya "Hayır asla edemez. YSK'nın 11 üyesi de yüksek hâkimdir. Anayasanın 101. Maddesi çok açık ve nettir. 'Bir kişi en fazla iki kez cumhurbaşkanı seçilebilir' hükmünü AKP iktidarı 2007 yılı referandumu ile anayasaya koydu. 2010 ve 2017 anayasa değişikliklerinde bu hüküm aynen kaldı. Erdoğan ise 2014 ve 2017'de iki kez seçilerek bu görevi tamamladı. Bu anayasal hüküm karşısında tek bir hâkim bile Erdoğan'ın başvurusuna olumlu yanıt veremez" cevabını verdi.

'YSK ÜYELERİNİ AFİŞE EDERİZ'

Özdağ, YSK’nın başvuruyu kabul etmesi ihtimalini değerlendirdiği esnada ise haddi aşan tehdit dolu şu sözleri kullandı:

''Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK'nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, 'İşte Anayasayı çiğneyenler' diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz.''

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!