Yandex Metrica

Selçuk Bayraktar'dan "yatırım dolandırıcılığı" uyarısı: Gerçek dışı kesinlikle

Selçuk Bayraktar'dan "yatırım dolandırıcılığı" uyarısı: Gerçek dışı kesinlikle

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'dan vatandaşlara "yatırım dolandırıcılığı" uyarısı geldi. Selçuk Bayraktar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Baykar'a yatırım yaparak gelir elde edebileceğinize dair sahte ilanlar, haber benzeri içerikler ve videolar dolaşıma sokulduğunu görmekteyiz. Bu açıklama, video, röportaj ve benzeri içerikler kesinlikle gerçek dışıdır ve dolandırıcılık amacıyla illegal bir şekilde yayılmaktadır" dedi.

Gündem

11.06.2024, 14:43

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya platformlarında adı ve görüntüsü kullanılarak yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşları uyardı. Bayraktar, "yatırım dolandırıcılığına dikkat" başlığıyla yazılı açıklama yaptı.

Selçuk Bayraktar, açıklamasında kısa bir süredir internet siteleri ve sosyal medya mecralarında, Baykar'a yatırım yapılarak gelir elde edilebileceğine dair sahte ilanlar, haber benzeri içerikler ve videoların dolaşıma sokulduğunu ifade etti.

Son dakika: Bakan Fidan'dan 'Suriye ile normalleşme' açıklaması Son dakika: Bakan Fidan'dan 'Suriye ile normalleşme' açıklaması Haberi Görüntüle

''KESİNLİKLE GERÇEK DIŞI''

Gerçekliği olmayan bu tür ilan, haber ve videolarda yapay zeka desteğiyle kendisine aitmiş gibi konuşma ve görüntülerin kullanıldığını aktaran Selçuk Bayraktar, şu ifadeleri kullandı;

"Bu açıklama, video ve röportaj ve benzeri içerikler kesinlikle gerçek dışıdır ve dolandırıcılık amacıyla illegal bir şekilde yayılmaktadır. Bir kez daha hatırlatmak isterim ki halka açık bir şirket olmayan Baykar, hiçbir zaman yatırım teklifi ya da önerilerinde bulunmamaktadır. Bu tarz dolandırıcılık girişimlerine yönelik olarak hukuki süreçlerimiz devam etmektedir. Tüm vatandaşlarımızdan bu tür içeriklere karşı dikkatli olmalarını ve itibar etmemelerini önemle rica ederim."

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading