Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki profesöründen küstah çıkış! Hazımsızlıkta boyut atladılar

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki profesörlerinden olan Prof. Max Tegmark'tan skandal bir açıklama geldi. Tegmark, 'Selçuk Bayraktar'a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum.' dedi.

Gündem 17.01.2022, 11:00 17.01.2022, 11:47
Abone ol
Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki profesöründen küstah çıkış! Hazımsızlıkta boyut atladılar

Türkiye'de yerli savunma alanında tarihi dönüşüm yaşanırken bu değişimin dönüşümün mimarı Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki hocasından 'yok artık' dedirtecek açıklamalar geldi.

MIT PROFESÖRÜNDEN SKANDAL ÇIKIŞ

Türkiye'nin gücüne güç katan ve ülkeler arasındaki dengeleri değiştiren Bayraktar TB2 ve Akıncı TİHA'ların başarısı tüm dünyada konuşulurken Türkiye'nin başarısından rahatsız olan sesler de yükselmeye başlıyor.
Haber 7'nin haberine göre dünyanın en prestijli okullarından biri olan Massachusetts Institute of Technology'deki (MIT) fizik profesörü İsveç kökenli ABD'li Max Tegmark'tan skandal bir çıkış geldi.
Max Tegmark, Almanya'da günlük yayımlanan Handelsblatt Gazetesi'ne verdiği röportajında, 'Selçuk Bayraktar'a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum." ifadelerini kullandı.

MIT' DE BURSLU OLARAK YÜKSEK LİSANS-DOKTORA TEKLİFİ ALDI

Selçuk Bayraktar, yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmaları esnasında göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı MIT (Massachusetts Institute of Technology)'de burslu olarak yüksek lisans-doktora teklifi aldı.
Bayraktar, MIT'deki eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar yürüttü.
2006'da MIT Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. MIT sonrası Georgia Institute of Technology'de (Georgia Tech) devam ettiği doktora çalışmalarını 2003 yılında Baykar bünyesinde başlayan milli ve özgün insansız hava aracı teknolojileri geliştirme faaliyetlerini yürütmek için dondurarak 2007'de Türkiye'ye döndü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!