banner2

Şehit Babasından 7'li koalisyona sert sözler! O masayı başınıza yıkacağız

Tunceli Hozat'ta 1995 yılında PKK'yla girilen çatışmada 17 askerle birlikte şehit düşen Mustafa Akyüz'ün Konya'da yaşayan babası, HDP ile yapılan ittifak sonrası 6'lı koalisyona sert sözler söyledi. Amaçlarının ülkeyi bölmek olduğunu söyleyen acılı babanın sözleri sosyal medyada gündem oldu. Detaylar haberimizde...

Gündem 02.04.2023, 11:49 01.05.2023, 08:58
Abone ol
Şehit Babasından 7'li koalisyona sert sözler! O masayı başınıza yıkacağız

Konyalı Mustafa Akyüz, üniversite eğitimi yarıda bırakıp astsubay olmuştu. Akyüz, 1995 yılında henüz 22 yaşındayken, Tunceli Hozat kırsalında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 17 askeri ile birlikte şehit oldu. İçindeki acı yıllardır dinmeyen şehidin babası Nusret Akyüz (75), 6'lı masanın, PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile görüşüp destek istemesine sert tepki gösterdi.

'AMAÇLARI ÜLKEYİ BÖLMEK'

Acılı baba, ''Ne oldukları, kime hizmet ettikleri belli. Amaçları ülkeyi bölmek, devleti yıkmak, vatandaşları perişan etmek. Tayyip Erdoğan gitsin de ülke ne olursa olsun anlayışındalar. Amerikan uşaklığı yapıyorlar. Biz bu ülkede doğduk, bu ülkede büyüdük ve bu ülkede öleceğiz. Bu ülkenin gerçek sahipleri biziz ve ülkemize sahip çıkacağız.

Oğlum ve 17 askeri, CHP'nin oy istediği hainler tarafından şehit edildi. Kılıçdaroğlu şimdi çocuklarımızı şehit edenlerden oy dileniyor. Buna müsaade etmeyiz. Bu vatanı bırakmayacağız, bunlara da yar etmeyeceğiz. O masada oturan ve adı milliyetçi olan olanlar, böyle bir şeye nasıl müsaade eder? Nasıl karşı çıkmaz? Çünkü, 'milliyetçiyim, muhafazakarım' diyenler, 3-5 sandalye alıp meclise girme derdine düşmüş. Hepsi menfaat peşinde. Koltuk sevdası için buna göz yumuyorlar.'' kaydetti.

HAKKIMI HELAL ETMEM

Acılı baba, Kılıçdaroğlu'na hakkını helal etmeyeceğini ve Türk milletinin sandıkta gerekeni yapacağını belirterek, ''Helallik isteyen Kemal Kılıçdaroğlu'na hakkımı helal etmem. O kim ki hakkımı helal edeceğim. Şehit olan oğlum ve 17 askerinin hakkı ne olacak? Benden nasıl helallik isteyecekler? PKK'lılar, şehidimin silahını ve teçhizatını bile alıp götürdü. Oğluma bunları yapan hainlerle işbirliği yapan birine helallik vermem. CHP'liler evime ziyarete geleceklerdi.

Evimde bayrak var, kuran var, şehitlerimizin fotoğrafları var. Onun için, evim sizin ziyaret edeceğiniz bir yer değil dedim. Kabul etmedim. Bizim görüşümüz belli, durduğumuz yer belli. Halkımız bunlara oy vermez. Türk milleti sandıkta gerekeni yapacak ve en güzel cevabı verecek. O masa da onların üzerine yıkılacak'' açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!