Şehit ateşi bu kez Mersin'e düştü

Şehit ateşi bu kez Mersin’e düştü. Tunceli'nin Ovacık kırsalında gerçekleştirilen 'Eren Kış-6 Mercan Dağları' operasyonunda şehit olan Astsubay Çavuş Celil Mutlu'nun (32) acı haberi, Mersin'in Erdemli ilçesindeki baba ocağına ulaştı. Şehidin eşinin 6 aylık hamile olduğu bilgisine ulaşıldı.

Gündem 03.12.2021, 22:49
Şehit ateşi bu kez Mersin'e düştü

Tunceli'nin Ovacık kırsalında gerçekleşen 'Eren Kış-6 Mercan Dağları' operasyonunda 1’i teslim, toplam 3 terörist etkisiz hale getirilirken, Astsubay Çavuş Celil Mutlu çıkan çatışma sonucu şehit düştü.

Şehidin acı haberi, Mersin’in Erdemli ilçesi Tabiye Mahallesinde bulunan baba ocağına Erdemli Kaymakamı Avni Kula, asker ve emniyet yetkililerince ulaştırıldı. Şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Sağlık ekiplerinin de hazır bulunduğu şehit evi yasa boğuldu.

“ARKADAŞLARIMI BIRAKIP GELEMEM”

Şehit Astsubay Çavuş Celil Mutlu’nun ağabeyi Hüseyin Mutlu, "Kardeşimle en son bir hafta önce telefonla görüştüm. Sürekli operasyona gidiyorlardı. Ne zaman geleceksin, diye sorduğumda 'Ağabey, arkadaşlarımı burada bırakıp gelemem. Onlarla birlikte olmam gerek' dedi. Vatan sağ olsun" diye konuştu.

Şehit Astsubay Çavuş Celil Mutlu’nun bir yıl önce evlendiği ve eşinin 6 aylık hamile olduğu bilgisine ulaşıldı. Şehidin cenazesi yarın Erdemli Ulu Camii'nde öğle namazı müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Alata Mezarlığına defnedilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!