banner2

Şehidin vasiyeti yürekleri dağlamıştı! Bakan Yanık paylaştı isteği yerine getirildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül'ün vasiyetini yerine getirdi. Bakanlık, şehidin yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezi'nin adını Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Destek Merkezi olarak değiştirdi.

Gündem 05.07.2022, 11:57 05.07.2022, 14:05
Abone ol
Şehidin vasiyeti yürekleri dağlamıştı! Bakan Yanık paylaştı isteği yerine getirildi

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralandıktan sonra hastaneye kaldırılan ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül şehit düştü. 

''ŞEHİT OLURSAM ADIMI ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA VERİN''

Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül, Isparta Yetiştirme Yurdu'nda büyümüştü. Yurttan ayrıldıktan sonra askerlik görevine başladı. Şehit askerin göreve giderken, vasiyetini yetiştirme yurdundan öğretmeni ile paylaştığı ortaya çıktı. Uzman Çavuş Özgül, kritik bir operasyona gideceğini söyleyerek, "Eğer şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kurumuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuklar şehit olma hayaliyle büyüsün." dedi. Helallik istedi. Şehit asker, arkadaşına da "Şehit olursam bu resim ile duyuru yaparsın" diyerek üniformalı fotoğrafını gönderdi.

VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şehidin vasiyetini yerine getirmek için düğmeye bastı. Bakan Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Pençe Kilit Harekatı’nda şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Enes Özgül’ün vasiyeti üzerine, yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezimizin adını Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Destek Merkezi olarak değiştiriyoruz." 

Şehit Enes Özgül'ün adı Isparta'da yetiştiği yurda verildiYorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!