banner2

Şehidin vasiyeti yürekleri dağladı: Tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin

25 Kasım tarihinde Zap'ta şehadete eren Teğmen Duabey Onur Öztürkmen'in sosyal medyada yer alan “Tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin. Fakirlik nedir bilirim ben” paylaşımı yürekleri dağladı

Gündem 28.11.2022, 10:22 28.11.2022, 10:58
Abone ol
Şehidin vasiyeti yürekleri dağladı: Tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yönelik hava operasyonları düzenlerken terör yuvaları yerle bir edildi ancak Pençe-Kilit Operasyonu sırasında şehit olan Duabey Onur Öztürkmen'in sosyal medyada yer alan paylaşımı yürekleri dağladı.

''TÜM KIYAFETLERİMİ YOKSUL İNSANLARA VERİN''

Gaziantep'in Nizip İlçesi nüfusuna kayıtlı Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, "Erken ölürsem, canımdan çok sevdiğim iki, üç arkadaşım var. Beni o gece yalnız bırakmasınlar. Tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin. Fakirlik nedir bilirim. Anneme sonradan söyleyin. Bu haberi kaldıramaz. Yaşayamadığım bir gençliğim var benim. Doğru düzgün gidemediğim" ifadelerini kullanırken duygusal bir vasiyette bulunduğu ortaya çıktı.

Resim

''BELKİ SON SAATİMİZ''

Şehit Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, bir başka paylaşımında şu ifadeleri kullanıyor; "Dost kardeşlerimle son saatimiz. Belki son saatimiz" diyor. Şehit teğmenin Okulu Anafartalar Taburu'ndan silah arkadaşları da sosyal medya hesaplarından, "Seninle gurur duyuyoruz" paylaşımı yaptı.

HARBİYE MARŞI OKUNDU

Öte yandan şehit Öztürkmen'in vasiyetinde köyüne defnedilmesini istediği öğrenildi. Şehit Teğmen Duabey Onur Öztürkmen'in cenazesinde devre arkadaşları Harbiye marşını böyle söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!