banner2

Şehidin vasiyeti ortaya çıktı: Yürekleri dağlayan detay: Arkadaşlarına böyle açıklamış

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Yusuf Ataş'ın vasiyetini içeren görüntüler ortaya çıktı. Yusuf Ataş'ın bir süre önce çekilen görüntüsünde arkadaşlarına, "Hayattan en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun. Eğer ölürsem lösemili bir kız çocuğunun tüm masraflarını karşılayın. Bir de bayramda gidin annemin babamın elini öpün" ifadelerini kullandığı vasiyet yürekleri dağladı. .

Gündem 02.10.2022, 01:03
Abone ol

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Yusuf Ataş’ın vasiyetini içeren görüntüler ortaya çıktı. Ataş'ın vasiyesindeki ifadeleri yürekleri dağladı. Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda bugün şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş’ın vasiyeti ortaya çıktı.

Yusuf Ataş, vasiyetini anlattığı bir videoda arkadaşlarına şunları söylüyordu:

“Benim vasiyetim. Hayattan en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramda gidin annemim babamın elini öpün.” 

Elazığ Kovancılar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Yusuf Ataş’ın Bingöl’de yaşayan ailesine acı haber verildi.

Şehidin babası Nejat Ataş'ın Bingöl İl Emniyet Müdürlüğünde polis memuru olduğu öğrenildi. Ailenin yaşadığı sokak ve ev Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit Yusuf Ataş için yarın öğlen namazına müteakip Kovancılar Merkez Camisinde cenaze töreni düzenlenecek.

BAKAN SOYLU'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit asker için yayımladığı başsağlığı mesajında "Pençe- Kilit Operasyonu'nda Şehit düşen Kahraman Evladımız Yusuf Ataş'a Allah'tan rahmet; ailesi, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Milletimize başsağlığı diliyorum. Rabbim Şehidimizin; makamını âlî eylesin, ailesine sabr-ı cemîl ihsan eylesin." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!