banner2

Sedef Kabaş aday adaylığını duyurdu! 'Yalan eğitmeni' olarak tanınıyordu

Türkiye yeni bir seçime giderken partilere milletvekili aday adaylığı için başvurular tamamlandı. Daha önce yaptığı bir konuşmada CHP'nin yalan stratejini açık eden Sedef Kabaş ise CHP'den aday adaylığını açıkladı. Gazeteci Sedef Kabaş adaylığını "Elimizi taşın altına koymalıyız" ifadeleriyle duyurdu.

Gündem 25.03.2023, 23:39 26.03.2023, 02:11
Abone ol
Sedef Kabaş aday adaylığını duyurdu! 'Yalan eğitmeni' olarak tanınıyordu

Gazeteci Sedef Kabaş, CHP'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. TELE 1'de Gazeteciler Masası adlı programda konuşan Kabaş, "Elimizi taşın altına koymalıyız" sözleriyle aday adaylığını duyurdu.

Türkiye 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine kilitlenirken partilerde milletvekili aday adaylığı başvuruları da sona erdi.

Birbirinden renkli isimler bu seçimde milletvekili olabilmek için yarışacak. O isimlerden biri ise gazeteci Sedef Kabaş oldu. 

"ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ"

"Her gün bir kadının katledildiği bir Türkiye'de zulüm var" diyerek sözlerine başlayan Kabaş, "Çocuklara tecavüz edilen ve bunları sümen altı edilmeye çalıştığı bir taraf var, böyle bir zihniyet var. Diğer tarafta da toplumsal cinsiyet eşitliği olsun, kadına şiddet durdurulsun, İstanbul Sözleşmesi kalkmasın, 6284 sayılı kanunbir pazarlık konusu olmasın diyen bir taraf var. Biz şimdi ikisine de eşit şekilde mi davranacağız? Dolayısıyla tarafıyım... Adaletten taraf, hukuktan taraf, insanlıktan taraf, vicdandan taraf, milli ve manevi değerlerden taraf. Bundan sonra yaptığım gazeteciliğin aktivist gazeteciliğe döndüğünü gördüğüm bir dönemden geçiyorum yaşadıklarımdan ötürü... Hep diyoruz ya 'kadınlar siyasette olsun, gençler siyasette olsun' bunun için bir sorumluluk almak gerekiyorsa, Türkiye'nin bu kadar zor dönemi sonrası ki seçim sonrası her şey çok güzel olacak ama hiçbir şey kolay olmayacak. Çok ama çok çalışmak gerekecek. Belki o dönemde bizim gibiler de o sorumluluğu alacak. Elini o taşın altına koyacak" diye konuştu.

CHP'NİN YALAN STRATEJİSİNİ AÇIĞA ÇIKARTMIŞTI 

Bir konuşmasında Hitler'in propaganda bakanı olarak bilenen Dr. Paul Joseph Goebbels'in "Büyük Yalan" tekniğini anlatan Kabaş, kamuoyunda "CHP'nin yalan eğitmeni" olarak anılmaya başlamıştı. 

FETÖ MEDYASINA SAHİP ÇIKMIŞTI

FETÖ ile sıkı ilişkileri hafızalardan silinmeyen Sedef Kabaş, 17-25 Aralık'tan sonra bu ilişkilerini derinleştirdi. Kah FETÖ'nün medyasını süsleyen Kabaş, kah FETÖ medyasına destek oluyordu. Zaman gazetesine yönelik operasyonlarda en çok sesi çıkan gazetecilerden biri olarak biliniyordu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!