banner2

Sedat Kapanoğlu kimdir, kaç yaşında, serveti ne kadar? Sedat Kapanoğlu ne iş yapıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), adeta provokasyon fabrikası haline gelen ekşi sözlük için erişim engeli getirdi. Bu gelişmenin ardından çoğu internet kullanıcısı, ekşi sözlüğün sahibi Sedat Kapanoğlu hakkında araştırma yapmaya ve Sedat Kapanoğlu kimdir, kaç yaşında, serveti ne kadar? Sedat Kapanoğlu ne iş yapıyor şeklinde sorular sormaya başladı.

Gündem 21.02.2023, 22:36
Abone ol
Sedat Kapanoğlu kimdir, kaç yaşında, serveti ne kadar? Sedat Kapanoğlu ne iş yapıyor

BTK'nın ekşi sözlük için verdiği erişim engeli kararı sonrası pekçok kişi ekşi sözlüğün sahibi Sedat Kapanoğlu kimdir, kaç yaşında, serveti ne kadar? Sedat Kapanoğlu ne iş yapıyor gibi sorularla meraklarını gidermeye çalıştı.

Ekşi sözlük, Sedat Kapanoğlu tarafından kuruldu. Öncesinde Microsoft’un Vista 2000 ekibinde görev yapan Kapanoğlu 21 Aralık 1976’da doğdu.

Kapanoğlu'nun programcılığa ilişkin ilk merakı 3. sınıfta baş gösteriyor. "Kendi kendine programlama öğrenen bir yazılımcı" olduğunu sürekli vurgulayan Kapanoğlu, 1986’dan beri bir şeyler kodluyor. İlk hatasını da o dönemlerde yapıyor.

"İSTEDİĞİN HER ŞEYİ YAZABİLİRSİN"

Şubat 1999’da ekşi sözlüğü kuran Kapanoğlu, ekşi sözlük için, "Kullanıcıların oluşturduğu bir sözlük", ve "Oraya istediğin her şeyi yazabilirsin" ifadelerini kullanıyor.

Sedat Kapanoğlu, ekşi sözlükten kazandığı paranın Microsoft’tan kazandığından daha fazla olması üzerine Windows Core OS bölümündeki 5 yıllık görevinden istifa etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!