banner2

Seçmen listesinde terörist Cemil Bayık'ın isminin yer alması ilçe halkını rahatsız etti: Bunun listeden çıkarılması lazım

Elazığ'ın Keban ilçesinde Aşağı Çakmak köyünde seçmen listesinde skandal bir isim ortaya çıktı. Terörist Cemil Bayık'ın seçmen listesinde yer alması ilçe halkının tepkisine neden oldu. İlçe halkı, ''Biz bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi son derece seven insanlarız" ifadesinde bulundu.

Gündem 22.03.2023, 15:29 22.03.2023, 15:46
Abone ol
Seçmen listesinde terörist Cemil Bayık'ın isminin yer alması ilçe halkını rahatsız etti: Bunun listeden çıkarılması lazım

Türkiye 14 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. YSK tarafından seçmen listeleri askıya çıkarıldı.

Elazığ'ın Keban ilçesi Aşağı Çakmak köyü muhtarlığına gönderilen seçmen listesinde terör örgütü PKK'nın kurucularından ve sözde KCK Yürütme Konseyi Üyesi Cemil Bayık'ın isminin olduğu görüldü. 

İLÇEDE VATANDAŞLARDAN TEPKİ BÜYÜK

Listede Bayık'ın ismini gören vatandaşlar duruma tepki gösterdi. İlçenin isminin kirlediğini dile getiren vatandaşlar, seçmen kütüğünde isminin çıkmasında ilçe halkı olarak rahatsız olduklarını söyledi.

TERÖR ÖRGÜTÜYLE BAĞLANTILI İSMİN İLÇEMİZDE ANILMASI BİZİ SON DERECE RAHATSIZ EDİYOR

Vatandaşlardan Fethi Oruç,ilçe halkının durumdan çok rahatsız olduğunu aktararak, şunları ifade etti:

Keban ilçesinin Aşağı Çakmak köyüne kayıtlı olduğunu biliyoruz. Seçmen kütüğünde isminin çıkması ilçe halkı olarak bizi rahatsız etti. Milliyetçi, vatan, bayrak sevdalısı insanlarız. Terör örgütü ile bağlantısı olan kişilerin ilçemizde isminin geçmesi bizi son derece rahatsız ediyor. Kimler seçimde seçmeni belirliyorsa bunun bir an önce listeden çıkarılması lazım. Herkes diyor ki 'terör örgütü mensubu Kebanlı', bu bizi son derece rahatsız ediyor. Biz de Kebanlıyız. Milli takımlarda görev almış birisiyim. Bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi son derece seven insanlarız. Böyle terör örgütü ile bağlantılısı olan insanların ilçemizde anılması ya da ilçemizle birlikte anılması bizi son derece rahatsız ediyor. Ülkemizde yaşamıyorlar ama burada seçim listesinde oy kullanma hakkı var, anlayabilmiş değilim. Terör örgütü mensubunun benimle aynı oyu kullanması bana göre ters ve yanlış. Bu ülkenin vatandaşı olursun, bayrağına, milletine, vatanına sahip olursun eyvallah. Ondan sonra gelip oyunu kullanır, vatandaşlık görevini yaparsın. Siyasi görüşü ne olursa olsun saygı duyarım. Ama ilçemizin bir terör örgütü ile bağdaştırılması bizi son derece rahatsız ediyor.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!