banner2

Seçimlere 50 gün kala yine aynı yalan! Diploma iftirasını gündeme getiren isim eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan oldu

Türkiye 14 Mayıs tarihinde sandık başına gidiyor. Seçimlere 50 gün kala Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite mezunu olmadığı yalanı medya ve sosyal medya üzerinden servis edildi. Bu yalanı dile getiren ilk ismin ise eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan olduğu ortaya çıktı.

Gündem 25.03.2023, 17:41 25.03.2023, 19:12
Abone ol
Seçimlere 50 gün kala yine aynı yalan! Diploma iftirasını gündeme getiren isim eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan oldu

Türkiye 14 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. AK Parti'nin 22 yıllık iktidarı boyunca muhalefet safları acizliğinden olsa gerek hep benzer yalanları temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyuyor.

ERDOĞAN'IN ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMAIĞI YALANI YİNE KÖPÜRTÜLDÜ

Seçimlere 50 gün kala o yalan furyası yine gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite mezunu olmadığına dair yalanlar her seçim öncesinde olduğu gibi yine köpürtüldü.

YUSUF ZİYA ÖZCAN YALANI SAVUNAN İLK İSİM OLDU

Bu yıl iddiayı sahiplenen ilk isim ise dikkat çekti. AK Parti döneminde Yükseköğretim Kurulu Başkanı  başkanlığı, Büyükelçilik gibi görevlere getirilmiş Yusuf Ziya Özcan Erdoğan'a her yıl atılan bu iftirayı dile getirmekten imtina etmedi.

'HOCAM TEK BİR TANE KAYIT YOK' DEDİ

Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi'nde siyasete atılan Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasının olup olmadığı tartışmaları dolayısıyla YÖK görevi sırasında, konuyu kişisel olarak çok merak ettiğini ve Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşlarıyla temasa geçtiğini söyledi.

Özcan, "Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşla sordum. ‘Hocam tek bir tane kayıt yok’ dediler. Bunları resmi olarak sormadık çünkü o dönemde mümkün mü bunu sormak” ifadesini kullandı.

FİTİLİ ÖZCAN ATEŞLEDİ

Özcan'ın fitilini ateşlediği bu iddia muhalif medyada manşetleri süsledi.

Bu iddialara cevap ise İletişim Başkanlığı'ndan geldi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN CEVAP GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'In üniversite sınavını kazandığına dair 1974 yılına ait belge, 1981 tarihli geçici mezuniyet belgesi, mezuniyetten sonda Rize Askerlik Şubesi Başkanlığı arasında yapılan yazışmalar ve mezun yılığı listelerinin bulunduğu bir dizi belge yayınlandı.

Tarihli, mühürlü, ıslak imzalı belgelerden sonra Özcan'ın bu yalanları nedeniyle özür dileyip dilemeyeceği ise merak konusu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!