Yandex Metrica

Seçimlere 50 gün kala yine aynı yalan! Diploma iftirasını gündeme getiren isim eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan oldu

Seçimlere 50 gün kala yine aynı yalan! Diploma iftirasını gündeme getiren isim eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan oldu

Türkiye 14 Mayıs tarihinde sandık başına gidiyor. Seçimlere 50 gün kala Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite mezunu olmadığı yalanı medya ve sosyal medya üzerinden servis edildi. Bu yalanı dile getiren ilk ismin ise eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan olduğu ortaya çıktı.

Gündem

05.05.2024, 07:00

Türkiye 14 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. AK Parti'nin 22 yıllık iktidarı boyunca muhalefet safları acizliğinden olsa gerek hep benzer yalanları temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyuyor.

İki kişi akıma kapılarak feci şekilde can vermişti! İzmir'deki dehşet veren olayda yeni gelişme İki kişi akıma kapılarak feci şekilde can vermişti! İzmir'deki dehşet... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'IN ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMAIĞI YALANI YİNE KÖPÜRTÜLDÜ

Seçimlere 50 gün kala o yalan furyası yine gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite mezunu olmadığına dair yalanlar her seçim öncesinde olduğu gibi yine köpürtüldü.

O hedef gösterdi provokatörler herekete geçti! Kayseri'deki saldırıların arkasında Ümit Özdağ çıktı! O hedef gösterdi provokatörler herekete geçti! Kayseri'deki saldırıların arkasında Ümit... Haberi Görüntüle

YUSUF ZİYA ÖZCAN YALANI SAVUNAN İLK İSİM OLDU

Bu yıl iddiayı sahiplenen ilk isim ise dikkat çekti. AK Parti döneminde Yükseköğretim Kurulu Başkanı  başkanlığı, Büyükelçilik gibi görevlere getirilmiş Yusuf Ziya Özcan Erdoğan'a her yıl atılan bu iftirayı dile getirmekten imtina etmedi.

THY çöktü mü, neden bilet alamıyorum? Rezervasyon sisteminde arıza mı var? THY çöktü mü, neden bilet alamıyorum? Rezervasyon sisteminde arıza mı... Haberi Görüntüle

'HOCAM TEK BİR TANE KAYIT YOK' DEDİ

Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi'nde siyasete atılan Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasının olup olmadığı tartışmaları dolayısıyla YÖK görevi sırasında, konuyu kişisel olarak çok merak ettiğini ve Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşlarıyla temasa geçtiğini söyledi.

Özcan, "Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşla sordum. ‘Hocam tek bir tane kayıt yok’ dediler. Bunları resmi olarak sormadık çünkü o dönemde mümkün mü bunu sormak” ifadesini kullandı.

BTC neden yükseliyor? 15 Temmuz Bitcoin ne kadar oldu? BTC neden yükseliyor? 15 Temmuz Bitcoin ne kadar oldu? Haberi Görüntüle

FİTİLİ ÖZCAN ATEŞLEDİ

Özcan'ın fitilini ateşlediği bu iddia muhalif medyada manşetleri süsledi.

Bu iddialara cevap ise İletişim Başkanlığı'ndan geldi.

Yeşilçam'ın usta ismi Yıldırım Yanılmaz hayatını kaybetti Yeşilçam'ın usta ismi Yıldırım Yanılmaz hayatını kaybetti Haberi Görüntüle

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN CEVAP GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'In üniversite sınavını kazandığına dair 1974 yılına ait belge, 1981 tarihli geçici mezuniyet belgesi, mezuniyetten sonda Rize Askerlik Şubesi Başkanlığı arasında yapılan yazışmalar ve mezun yılığı listelerinin bulunduğu bir dizi belge yayınlandı.

Tarihli, mühürlü, ıslak imzalı belgelerden sonra Özcan'ın bu yalanları nedeniyle özür dileyip dilemeyeceği ise merak konusu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading