banner2

Seçime kaç gün kaldı? Seçim ne zaman?

Milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alana seçimin ne zaman yapacağı sorusu gündemdeki sıcaklığını koruyor. Bugün 18 Ocak 2023 Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarhine dair önemli açıklamalarda bulundu. Vatandaş ise arama motorlarında, Seçime kaç gün kaldı? Seçim ne zaman? sorularına yanıt arıyorlar. Sizler için bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını haberimizde derledik.

Gündem 24.01.2023, 11:55 24.01.2023, 11:54
Abone ol
Seçime kaç gün kaldı? Seçim ne zaman?

Milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alana seçimin ne zaman yapacağı sorusu gündemdeki sıcaklığını koruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında seçime dair önemli açıklamalarda bulundu. Bunun sonucunda vatandaş arama motorlarında Seçime kaç gün kaldı? Seçim ne zaman? sorularına yanıt arıyorlar. Bizde sizler için bu soruların cevaplarını hazırladık.

SEÇİME KAÇ GÜN KALDI

Seçim tarihi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM'de partisinin grup toplantısında yaptığı açıklama ile netlik kazandı. Buna göre seçime 116 gün var.

SEÇİM NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapmış olduğu konuşmasında seçim tarihinin 14 Mayıs'ta olabileceğini belirterek,"Sözü de kararı da geleceğini de tayin hakkını milletimize bırakmak istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün 6'lı masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına yeter diyecektir." açıklamasında bulundu. Buna göre, seçimin 14 Mayıs'ta olacağı netlk kazandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!