banner2

Seçim süreci nasıl işleyecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma Namazı çıkışında konuştu. Dün skandal bir kapak hazırlayan The Economist dergisine sert sözlerle tepki gösteren Erdoğan, " Türkiye'nin geleceğini İngiliz dergisi mi tayin ediyor. Türkiye'nin kaderini İngiliz dergisi tayin edemez." ifadesini kullandı.

Gündem 20.01.2023, 14:16 20.01.2023, 16:08
Abone ol

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma Namazı çıkışında konuştu. Dün skandal bir kapak hazırlayan The Economist dergisine sert sözlerle tepki gösteren Erdoğan, " Türkiye'nin geleceğini İngiliz dergisi mi tayin ediyor. Türkiye'nin kaderini İngiliz dergisi tayin edemez." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Barajlar yapmak suretiyle bunun önlemini alır. Bunlar anlık adımlar değil. Tedbirlerin çok önceden alınması gerekiyor.

KURAKLIK TEDBİRLERİ

Barajlar yapmak suretiyle bunun önlemini alır. Bunlar anlık adımlar değil. Tedbirlerin çok önceden alınması gerekiyor. Barajlar yaptık yapıyoruz. Büyükşehir belediyelerinin sorumluluğundadır. Barajlar yapması gerekir. Biz İstanbul'da belediyeyken barajlar yaptık ve güçlendirdik. Şimdi de aynı şeylerin yapılması gerekiyor. Şu anda oranlar ciddi biçimde düşmüş durumda. Yusufeli Barajı'nın doluluk oranı artmış durumda. Bu işin tek tedbiri barajlardır. Bunun dışında bir tedbir söz konusu değil.

CUMHURBAŞKANI KARARNAMEYLE 60 GÜN ÖNCEDEN SEÇİMİ İLAN EDER

(Seçim 14 Mayıs'ta mı olacak?)  Hukuk farklı bir şey. Ama bunun yanında guguk o da farklı bir şey. Seçimle ilgili yetkinin kimde olduğunu bilmeyecek kadar cahillerin eline kaldık. Şu anda cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Kararnameyle 60 gün önceden bu işin ilanını yapar. YSK kronolojik yapıyı çalıştırır. Diyelim Martın 10'unda ondan son 60 gün çalışmaya başlar. Bunu da YSK takip eder. Bunlar bu işin farkında değil ama 14 Mayıs'ı konuşmaya başladılar. Bu olumlu bir adımdır.

TÜRKİYE'NİN KADERİNİ İNGİLİZ DERGİSİ TAYİN EDEMEZ

(The Economist dergisinin skandal kapağı) Türk medya mensubu olarak Economist'in yorumuna evet diyor musunuz? Türkiye'nin geleceğini İngiliz dergisi mi tayin ediyor. Türkiye'nin kaderini İngiliz dergisi tayin edemez.

Miçotakis'in söylemleri bölgenin kaderini belirlemeye yeterli değildir. Adalar'ı silahlandırmak suretiyle Lozan'a ters adımlar atılıyor. Gerekli şeyleri söylüyoruz. Başlarının çaresine bakacaklar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!