banner2

Seçim fiyaskosu sonrası Meral Akşener'den flaş karar: Altılı Masa’yı terk ediyor

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin desteğini arkasına almasına rağmen seçimlerde büyük bir hezimet yaşayan muhalefette çatırdamalar başladı. İYİ Parti'nin masadan kalkacağı konuşuluyor.

Gündem 01.06.2023, 08:47 01.06.2023, 08:57
Abone ol
Seçim fiyaskosu sonrası Meral Akşener'den flaş karar: Altılı Masa’yı terk ediyor

28 Mayıs'ta yapılan ikinci tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'nu sandığa gömerek yeniden Cumhurbaşkanı seçildi ve ülkeyi 5 yıl daha yönetecek.

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin desteğini arkasına almasına rağmen seçimlerde büyük bir hezimet yaşayan muhalefette çatırdamalar başladı. 

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında önceki gün yapılan Başkanlık Divanı’nda seçimin kaybedilmesinin nedenleri masaya yatırıldı.

MASA, İYİ PARTİ'YE YARAMADI

İYİ Parti’de, seçim sonrası Altılı Masa’nın akıbetinin ne olacağı da tartışılıyor. Altılı Masa’nın bir “seçim ittifakı” olduğu görüşünün dile getirildiği parti yönetiminde, bazı kurmaylar, “Altılı Masa İYİ Parti’ye yaramadı” derken, sistemi değiştirmek için CHP’yle çıkılan ve yeni partilerin katılımıyla gelinen son noktada “masanın görevini tamamladığı” vurgusu yapılıyor.

HERKES KENDİ YOLUNA

İYİ Parti’de, “Herkesin kendi yoluna gitmesi” görüşü hakim olduğu kulislerde konulşulmaya başlandı. 10 ay sonra yapılacak Mart 2024’teki yerel seçimlere dönük CHP veya diğer partilerle yeniden bir işbirliğinin olup olmayacağı da ele alınıyor. 

GÖZLER 24-25 HAZİRAN'DA

Öte yandan İYİ Parti'de bir yandan gözler, 24-25 Haziran'da yapılacak 3. büyük kongreye çevrildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!