Yandex Metrica

Sitede Ara

Sarıyer Belediyesi'ne ait depolama alanında çıkan yangın yayıldı: İtfaiye ekipleri yangına müdahele ediyor

Sarıyer Belediyesi'ne ait depolama alanında çıkan yangın yayıldı: İtfaiye ekipleri yangına müdahele ediyor

 Sarıyer'de belediyeye ait depolama alanında çıkan geniş alana yayıldı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekiplerinin yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Gündem

18.06.2024, 12:59

İstanbul'un  Sarıyer ilçesindeki Ferahevler Mahallesi'nde Sarıyer Belediyesine ait ağaç depolama alanında yangın çıktı. Yangının çıkış sebebi henüz bilinmezken bölgeye ihbar üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Söndürme çalışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuzey Irak'taki Pençe Harekat Bölgesinde kilidi kapatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuzey Irak'taki Pençe Harekat Bölgesinde kilidi kapatıyoruz Haberi Görüntüle

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği yangınla ilgili bir açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait ağaç depolama alanında çıkan yangının saat 22.30'da kontrol altına alındığı ancak rüzgaron etkisiyle kısmi yanmaların yer yer devam ettiği belirtildi. Yangında ölen ya da yaralan kimsenin olmadığı belirtilen açıklamada depolama alanının tahta malzemelerden oluşmasından dolayı içten yanma ihtimaline karşı soğutma çalışmalarının devam ettiği bildirildi. 

Valilik açıklaması şöyle:

"17.06.2024 Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında Sarıyer İlçesi Ferahevler Mahallesi’nde bulunan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait ağaç depolama alanında yangın çıkmıştır.

Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle saat 22.30’da kontrol altına alınmıştır. Ancak rüzgarın etkisiyle kısmi yanmalar yer yer devam etmektedir. İtfaiye ekipleri, depolama alanının tahta malzemelerden oluşmasından dolayı, içten yanma ihtimaline karşı soğutma çalışmalarına devam etmektedir.

Yangında ölen ya da yaralanan yoktur. İtfaiye ekiplerinin içten yanma riskine karşı yürüttüğü soğutma çalışması, bir süre daha devam edecektir."

10 Temmuz dolar 33 TL mi oldu? Bugün 1 dolar ne kadar? 10 Temmuz dolar 33 TL mi oldu? Bugün 1 dolar... Haberi Görüntüle

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI AKSU: "BİR TALİHSİZLİK OLDU"

Yangınla ilgili açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, şunları söyledi:

"Burası yaklaşık 10 yıldır budanan ağaçların ve çalı çırpıların depolandığı bir alan. Biz bayramdan önce Büyükşehir Belediyemiz ile görüşmüştük, bayramdan sonra burayı Büyükşehir'in atık depolama alanına deplase edecektik. Bir talihsizlik oldu. Bugün akşam üzeri burada yangın çıktı. Herkes seferber oldu ve tamamen kontrol altına alınmış durumda. Arada bir alevlerin artmasından vatandaşlarımız endişelenmesin. İş makineleriyle alttaki alanların da soğutulması amacıyla yapılan bir çalışma. Birkaç saat daha bu çalışmalar devam edecek. Endişelenecek bir durum yok, ölen, yaralanan kimse yok."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

1

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading