banner2

Şanlıurfa'yı kana bulamak isteyen hainlere geçit yok! 3 bombacı terörist tutuklandı

Suriye'den Şanlıurfa'ya bombalı eylem yapmak için gönderilen terörist ve onunla bağlantılı 2 kişi kıskıvrak yakalandı. Suriye uyruklu teröristler gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Gündem 21.11.2022, 20:07 21.11.2022, 20:58
Abone ol
Şanlıurfa'yı kana bulamak isteyen hainlere geçit yok! 3 bombacı terörist tutuklandı

Türkiye terörle mücadele konusunda işi sıkı tutmaya devam ediyor. Taksim'deki bombalı terör saldırısı sıcaklığını hala korurken Şanlıurfa'da benzer bir eylem planlayan terör grubuna Emniyet birimleri izin vermedi. 

BOMBALI EYLEM PLANINI İTİRAF ETTİ

Gelen bilgilere göre, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar neticesinde çalışmalar kapsamında 17 Aralık 2022 tarihinde yasadışı yollarla Suriye/Ayn EL ARAB (Kobani) bölgesinden Şanlıurfa'ya giriş yaptığı tespit edilen bir şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Suriye Uyruklu şahıs, sorgusunda terör örgütünden almış olduğu talimatla "Şanlıurfa İlinde bombalı eylem yapmak için gönderildiğini" itiraf etti. Şahsın verdiği bilgiler neticesinde, planlanaan terör eylemiyle ilişkisi olduğu tespit edilen Suriye Uyruklu 3 kişi daha yapılan operasyonla gözaltına alındı.

BİR ŞAHSA ADLİ KONTROL ŞARTI

Emniyetteki İşlemlerin ardından Adliyeye sevk edilen 4 şüpheli şahıstan 1'i Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılırken diğer 3 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!