banner2

Şanlıurfa'ya 12 milyar liralık dev yatırım! Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreni için bugün Şanlıurfa'da olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abide Kavşağı'nda, Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı İlave Köprü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Kademe ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katılacak. Yatırımların toplam bedeli ise 12 milyar lira.

Gündem 03.12.2022, 08:58 03.12.2022, 13:56
Abone ol
Şanlıurfa'ya 12 milyar liralık dev yatırım! Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu ile Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı bugün hizmete girecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bakan Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla söz konusu çevre yolu ve köprülü kavşak bugün hizmete girecek.

Bakanlık konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapaılan açıklamada Şanlıurfa'nın şehir içi ve şehirlerarası ulaşımını düzenleyen Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu'nun 9,4 kilometre uzunluğunda inşa edildiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi; "Trafiğe 2x2 şeritli, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet verecek çevre yolunda Direkli Vadisi 376 metrelik viyadükle geçildi. Ayrıca, proje kapsamında 446 metre uzunluğunda 3 köprülü kavşak, 50 metrelik 1 altgeçit köprüsü ve toplam 1380 metre uzunluğunda 18 menfez bulunuyor. Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu'nun bitiş noktasında inşa edilen Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı'nın tamamlanmasıyla Şanlıurfa-Gaziantep Devlet Yolu'na, Şanlıurfa-Diyarbakır Devlet Yolu'na ve Doğu Çevre Yolu'na bağlantı sağlandı."

ANA GÖVDE 2 BİN 930 METRE UZUNLUĞUNDA

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı'nın ana gövdesinin 2 bin 930 metre uzunluğunda bölünmüş yol standardında, kavşak kollarının da 4 bin 240 metre uzunluğunda tek yol standardında inşa edildiği bildirildi.

KAVŞAK BÜNYESİNDE 7 KÖPRÜ BULUNUYOR

Köprülü kavşak bünyesinde toplam 911 metre uzunluğunda 7 köprü bulunduğuna işaret edilerek, Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu'nun da hizmete alınmasıyla Şanlıurfa'nın toplam 32,4 kilometre uzunluğundaki çevre yolu ağının tamamlandığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!