banner2

Sandıktan çıkan sonuç bile onları susturamadı! The Economist Erdoğan hakkındaki skandal haberlerine devam ediyor!

Türkiye'yi seçim süreci boyunca yakından takip eden İngiliz merkezli The Economist seçim sonucunu duyurduğu haberinde bu defa da halkın iradesini yok saymaya cüret etti. Seçim süreci boyunca yanar döner bir propaganda yürüterek Türkiye'de sanki demokratik bir seçim yokmuşçasına davranan, The Economist yaptığı haberde "Türkiye demokrasisini onarmak için en iyi şansını kaybetti" ifadesine yer verdi.

Gündem 29.05.2023, 15:36 29.05.2023, 16:26
Abone ol
Sandıktan çıkan sonuç bile onları susturamadı! The Economist Erdoğan hakkındaki skandal haberlerine devam ediyor!

Türkiye'de dün vatandaşlar sandık başına giderek cumhurbaşkanını seçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu'nu geçerek yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

İLK SEÇİM SONRASINDA GERİ VİTES YAPTI 

Türkiye'de seçim süreci başladığından beri ise The Economist ikiyüzlü bir propaganda yürütmeyi tercih etti.  14 Mayıs'a kadar Kemal Kılıçdaroğlu güzellemesi yapan İngiliz dergi, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan karşısında aldığı az oydan sonra geri vites yapmayı tercih etti. 

YİNE SKANDAL BİR HABER 

Dün akşamki büyük zaferden sonra ise The Economist'ten yine akıllara zarar  bir haber geldi. "Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin cumhurbaşkanı olarak yeniden seçildi" isimli haberde, halkın iradesini hiçe sayıldı.

"TÜRKİYE EN İYİ ŞANSINI KAYBETTİ"

Haberde, sanki demokratik seçime giden halk değilmiş gibi "Türkiye, demokrasisini onarmak için on yıldaki en iyi şansını kaybetti" denildi.Erdoğan'a yine skandal bir şekilde 'diktatör' sıfatıyla bahseden dergi, terör örgütü PKK'dan da 'masumane' bir oluşummş gibi bahsetti.

"RAKİBİNİN ÇOK ÖNÜNDE GOL ATTI"

Türkiye seçim sürecine girdiğinden beri art arda skandal paylaşımlar ve provokasyonlar yapan İngiliz gazetesi The Economist'ten 14 Mayıs sonrası efsane bir geri vites gelmişti. Gazete "Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye oy kullanırken rakibinin çok önünde gol attı" başlıklı bir haber yayımlamıştı.

TÜRKİYE DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEDİ 


Haberde, "Oranlar hem anketörlerin hem de Kılıçdaroğlu'nun beklediğinin çok altında kaldı" sözlerine yer vermişti.Türkiye'deki seçmenin durumuna da değinen dergi, "Türkler demokrasiden vazgeçmedi. Seçimlere yüksek sayıda bir katılım gösterdi. Yüzde 88'in üzerinde bir katılım oldukça yüksek bir seçim oranı" demişti.

SKANDAL PROPAGANDALARA İMZA ATTI 

14 Mayıs öncesinde ise The Economist, olduça kirli bir propaganda yürütüyordu. Seçim sürecine girildiğinden beri Cumhurbaşaknı Erdoğan ve AK Parti hükümetini karalayıcı skandal propagandalara imza atan The Economist, tüm sosyal medya hesaplarını propaganda aracına çevirdi.

"OY VERİN DEMOKRASİYİ KURTARIN"

The Economist, Mayıs ayı kapağında '2023'ün en önemli seçimleri' başlığı ile okurlarının karşısına çıkarken 'Erdoğan gitmeli' ifadelerini kullanmıştı. Kapakta, "Oy verin, demokrasiyi kurtarın, Erdoğan gitmeli" ifadeleri yer almıştı.

 Erdoğan'ın yenilgi ile karşı karşıya olduğunu iddialarında bulunurken Kemal Kılıçdaroğlu için "Türkiye'nin bir sonraki cumhurbaşkanı olarak sıcak bir şekilde destekliyoruz." ifadelerini kullanmıştı.Türk seçmeni yönlendirmeye çalışan Economist, Kılıçdaroğlu'nun kazanmasını arzuladıklarını beyan ederek "Muhalefet zaferi Batı için çok büyük jeopolitik değere sahip olur" ifadeleri ile açık açık itiraf etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!