banner2

"Sana söz" diyen Kılıçdaroğlu tam tersini yaptı! 15 bin kişi işinden oldu

“Sana söz” sloganıyla seçim kampanyasını başlatan 7'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tutmadığı vaatleriyle bir kez daha gündemde. 15 bin kişi işinden oldu. Bedava traktör yalanı unutulmadı. CHP'nin kazandığı İstanbul'da öğrenciler için toplu ulaşım ücretine 3 sene içinde yüzde 400'e yakın zam geldi.

Gündem 30.03.2023, 08:08 30.03.2023, 08:26
Abone ol
"Sana söz" diyen Kılıçdaroğlu tam tersini yaptı! 15 bin kişi işinden oldu

Türkiye, 14 M ayıs tarihinde seçime gidecek ve milyonlarca vatandaş oy kullanacak.

Seçimlere kısa bir süre kalırken partilerin kampanya çalışmaları da hız kazandı.

Bu kapsamda “Sana söz” sloganıyla seçim kampanyasını başlatan 7'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tutmadığı vaatleriyle bir kez daha gündemde.

15 BİN KİŞİ İŞİNDEN OLDU

Hatırlanacağı üzere 2019 yılındaki yerel seçimler öncesinde de Kemal Kılıçdaroğlu, kazanacakları belediyelerde hiç kimsenin işten çıkarılmayacağı yönünde "namus sözü" vermişti. Ancak seçimin ardından sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işinden olan kişi sayısı 15 bini geçti. Yaşanan mağduriyeti protesto için CHP Genel Merkezi önüne gelen birçok mağdurla da görüşeceğini belirten Kılıçdaroğlu, bu sözünü de tutmadı.

ÖĞRENCİYE DE YALAN: 3 SENE İÇİNDE YÜZDE 400'E YAKIN ZAM

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; ayrıca aynı dönemde CHP'nin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan bir videoda, "CHP'nin tüm belediyelerinde öğrenciler için toplu ulaşımın ücretsiz olacağı" sözü verildi. CHP'nin kazandığı İstanbul'da öğrenciler için toplu ulaşım ücretine 3 sene içinde yüzde 400'e yakın zam geldi.

''ÇARPICI OLSUN DİYE YAPMIŞTIK''

CHP'nin "Kazanılan tüm belediyelerde her çiftçiye bedava traktör" vaadi de yalan oldu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, "İnanamayacaksınız ama CHP'den her çiftçiye bedava traktör" sözü yine hafızalara kazındı. Özgür Özel, seçimin ardından "Nerede bu traktörler?" sorusuna şu yanıtı vermiş ve büyük bir skandala imza atmıştı;

"Çarpıcı olsun diye yapmıştık" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!