banner2

Samuray kılıcıyla Başak Cengiz'i katleden katilin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu cinayette katil Can Göktuğ Boz, Başak Cengiz'i öldürmeden önce samuray kılıcıyla yarım saat sokakta dolaşmış.

Gündem 13.11.2021, 09:10 13.11.2021, 09:37
Abone ol

Türkiye'nin kanını donduran samuray kılıçlı cinayette yeni detaylar ortaya çıktı. 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ataşehir'de mimar Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla katleden katil Can Göktuğ Boz'un dehşet sonrası elinde cinayet silahıyla binaya giriş anına ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı. Ataşehir'de oturduğu sitenin önündeki yola çıkan katil Can Göktuğ Boz, saat 18.25'te elindeki kılıçla Mimar Başak Cengiz'e saldırdı. Çevredeki vatandaşlar, saldırgana engel olmak istedi ancak elindeki kılıç nedeniyle yanına yaklaşamadı.

YARIM SAAT DOLAŞMIŞ

Saldırgan koşarak yolun karşısına geçerek olya yerinden uzaklaştı. Güvenlik kamerası kayıtlarındaki saate göre saldırgan oturduğu siteye ise yaklaşık yarım saat sonra döndü. Saat 18.56'da siteye dönen Can Göktuğ Boz'un elinde yine kılıç olduğu görülüyor.

'KUZUMU BENDEN AYIRDILAR, ADALET İSTİYORUM'

Gözü dönmüş katil Can Göktuğ Boz, tarafından sokak ortasında samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in annesi Beyhan Cengiz, "Kuzumu benden ayırdılar, adalet istiyorum" dedi. Baba Avni Cengiz ise saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı iddiasıyla ilgili, "Akli dengesi yerinde değilse nasıl 2 üniversite bitirmiş? Nasıl o kılıçları alıyor veya kim ona aldırıyor? Kılıçların satışı yasaklanmalı" ifadelerini kullandı.

PSİKOLOJİK HASTALIĞI YOK, UNUTKANLIK TEDAVİSİ GÖRMÜŞ

Saldırgan ifadesinde evinde bulunan çok sayıda bıçak ve kılıç türü kesici aleti internet ve av bayilerinden aldığını, aldığı bıçakların ‘dandik’ olduğunu görünce iyi bıçak alana kadar bir çok kez bıçak aldığını söyledi. Cinayette kullandığı kılıcını ‘Kungfu kılıcı’ olarak adlandıran katil zanlısı Can Göktuğ Boz, internetten satın aldığı kılıcının sağlam olduğunu da vurguladı. Uyuşturucu ve unutkanlık nedeniyle de tedavi gördüğünü, bunların dışında herhangi bir hastalığı olmadığını öne süren Boz, cinayeti canı sıkıldığı için işlediğini de ifadesinde açıkladı.  Olay günü spor yaptıktan sonra karamsarlık ve mutsuzluk hissettiğini ve kılıcını çantasına koyarak sokağa çıktığını anlatan katil zanlısı Can Göktuğ Boz, hayatında ilk kez gördüğü adını daha sonra polislerden öğrendiği genç kadına, sayısını bile hatırlamadığı kılıç darbeleriyle saldırdığını söyledi.  Katil zanlısının evinde bulunan silahlar polis tutanaklarına şöyle aktarıldı: 12 kasatura, 7 döner bıçağı, 3 bıçak, biri cinayet silahı olan samuray kılıcı toplam 4  kılıç,  çakı,beyzbol sopası. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!