Yandex Metrica

Salih Tanrıkulu aslen nereli, kaç yaşında, kimdir?

Salih Tanrıkulu aslen nereli, kaç yaşında, kimdir?

Salih Tanrıkulu, sosyal medyada birçok kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan isimler arasında öne çıkmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığına atanmasıyla ilgili olarak, Tanrıkulu'nun hayatı ve kariyeri hakkında bilgilere duyulan merak artıyor.

Gündem

07.06.2024, 16:14

Salih Tanrıkulu, 1974 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1996 yılında mezun oldu ve ardından ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Ekonomi alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Kamu görevine 1997 yılında Başbakanlık Uzman Yardımcısı olarak başlayan Tanrıkulu, 1998'den itibaren Maliye Bakanlığı'nda çeşitli görevler üstlendi. Bu görevler arasında Gelirler Kontrolörü, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Vergi Başmüfettişi, Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı gibi önemli pozisyonlar bulunmaktadır.

Mesleki faaliyetleri kapsamında OECD ve AB Fiscalis çalışma gruplarında ülkeyi temsil eden Tanrıkulu, ayrıca 2013-2015 yılları arasında Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği'nde Maliye Müşaviri ve NATO Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyeliğine atanmış ve 2017'den Ocak 2023'e kadar Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Kasım 2023'ten bu yana DDK Başkan Vekili olarak görev yapan Salih Tanrıkulu, İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir.

Tanrıkulu, evlidir ve üç çocuk babasıdır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading