banner2

Sahte doktor için bakanlık devrede! Bakın hastaneye nasıl sızmış

Tekirdağ'da yaklaşık 1 yıldır pratisyen hekim olarak görev yapan Ayşe Özkiraz'ın sahte doktor olduğu ortaya çıktı. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Ayşe Özkiraz için bakanlık devreye girdi. Öte yandan sahte doktorun hastaneye nasıl sızdığı ortaya çıktı.

Gündem 26.11.2022, 15:00 26.11.2022, 15:37
Abone ol
Sahte doktor için bakanlık devrede! Bakın hastaneye nasıl sızmış

Tekirdağ'da Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini doktor olarak tanıtan Ayşe Özkiraz isimli şahıs gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 25 yaşındaki Ayşe Özkiraz’ın, sosyal medya hesaplarından hastanede girdiği ameliyatların fotoğraflarını da paylaştığı görüldü.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 4 aydır pratisyen hekim olarak görev yapan Ayşe Özkiraz’ın lise mezunu sahte doktor olduğu ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı'nın müfettiş gönderdiği olayda Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü de Ayşe Özkiraz'ın görevli gibi çalışmadığını, hasta muayene etmediğini ve hekimin görevi olan hiçbir tıbbi girişimde bulunmadığını açıkladı.

SAHTE DİPLOMALAR BULUNDU

Ayşe Özkiraz'ın evinde yapılan aramada çok sayıda sahte üniversite kimlik kartları, sahte doktor kimlik kartları, sahte diplomalar, çeşitli hastanelere ait kimlikler, ameliyat kıyafetleri, dönem birincisi olduğunu dair plaketler ve tıbbi içerikli kitaplar ele geçirildi.

HİÇBİR TIBBİ MÜDAHALEDE BULUNMADI

Tekirdağ Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ''Ayşem Özkiraz, Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktormuş gibi çalışmamıştır. Hasta muayene etmemiş, reçete yazmamış, hekimin görevi olan hiçbir tıbbi girişimde bulunmamıştır. Kendisine, kurumun bir çalışanı olduğu varsayılarak muamele edilmemiştir. Çerkezköy Devlet Hastanesi'ndeki olayda, hayali hekimlik olan şahıs doktor rolünü, doktorluk yapmadan, seyirci olarak oynamıştır"

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı ise söz konusu skandal olayı ve iddiaları soruşturmak üzere bakanlık müfettiş görevlendirdi. Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı, hastanedeki sahte doktor olayında ihmali olanlar hakkında ek soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!