banner2

Sahte doktor ambulansla hasta naklederken yakayı ele verdi

Van'dan İstanbul'a götürülen hastaya özel firmaya ait ambulansta refakat eden kişinin sahte doktor çıktı. Osman Ç isimli sahte doktor para karşılığı bazı hastalara reçete bile yazmış.

Gündem 01.12.2022, 11:46 01.12.2022, 12:31
Abone ol

Türkiye günlerdir Tekirdağ'daki sahte doktor skandalını konuşurken benzer bir vaka bu kez Erzincan'da yaşandı.

Beyin kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul'a nakledilmek istendi. Ambulansa bindirilen hasta, Van'dan İstanbul'a nakledilmek üzere yola çıktı. Yolan çıkan ambulans kontrol edilirken kendini "çocuk doktoru" olarak tanıtan Osman Ç'nin sahte doktor olduğu ortaya çıktı.

SAHTE DOKTOR GÖZALTINA ALINDI

Üzerinde doktor kimliğinin bulunmamasına rağmen kaşesinin olduğunu belirten sahte doktor, şüpheli ve tedirgin tavırları üzerine ambulanstan indirildi. Yapılan kontrollerde sahte doktor olduğu ortaya çıkan Osman Ç. gözaltına alındı.

PARA KARŞILIĞINDA REÇETE YAZMIŞ

Tıbbi sekreterlik bölümünden mezunu olan Osman Ç'nin İstanbul'daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı ortaya çıktı. Osman Ç, para karşılığı bazı hastalara reçete bile yazmış. Hatta sağlık kurullarında rapor alımlarına aracılık etmiş. Osman Ç, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!