Yandex Metrica

Sitede Ara

Sagopa Kajmer'in annesi Serpil Özyavuz öldü mü?

Sagopa Kajmer'in annesi Serpil Özyavuz öldü mü?

Ünlü rapçi Sagopa Kajmer'in annesi Serpil Özyavuz, akciğer kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Gündem

03.06.2024, 16:12

Ünlü rapçi Sagopa Kajmer olarak tanınan Yunus Özyavuz, annesinin kaybıyla derinden sarsıldı. Ünlü şarkıcının annesi Serpil Özyavuz, akciğer kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti.

LASK Linz 3-2 Galatasaray maç ÖZETİ | Goller ve önemli anlar LASK Linz 3-2 Galatasaray maç ÖZETİ | Goller ve önemli... Haberi Görüntüle

SAMSUN'DA DEFNEDİLECEK

Son iki gündür yoğun bakımda tedavi gören Özyavuz'a rağmen, tüm çabalara rağmen hayatını kaybetti. Özyavuz'un cenazesi, Samsun'da defnedilecek.

15 Temmuz bugün Ankara'da otobüsler bedava mı? EGO-otobüs-metro bugün ücretsiz mi? 15 Temmuz bugün Ankara'da otobüsler bedava mı? EGO-otobüs-metro bugün ücretsiz... Haberi Görüntüle

SAGOPA KAJMER KİMDİR?

Sagopa Kajmer, 17 Ağustos 1978'de Samsun'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun'da bitirdikten sonra yerel bir radyoda DJ'lik yaparak müzik kariyerine adım attı. Daha sonra İstanbul'a gelerek İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Fars Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

1998 yılında Kuvvetmira adlı rap grubunu kurdu ve bu grup içinde Silahsız Kuvvet mahlasıyla yer aldı. Türk rap sanatçılarının 1999 yılında çıkardığı Yeraltı Operasyonu albümünde de yer aldı. Başlangıçta Silahsız Kuvvet adını kullanan sanatçı, daha sonra Sagopa Kajmer ismini benimseyerek kendi albümlerini yayımladı. İlk solo albümü olan "Sagopa Kajmer"den sonra "On Kurşun" ve "Bir Pesimistin Gözyaşları" albümlerini piyasaya sürdü.

Ayrıca G.O.R.A. filminin müziklerini yapmasıyla da tanındı. 2005 yılında "Romantizma" albümünü çıkardı ve aynı yıl kendi plak şirketi Melankolia Müzik'i kurdu. Müzik kariyeri boyunca çeşitli solo albümler ve düet çalışmaları yayımladı.

2019 yılında "Sarkastik" adlı EP albümünü müzikseverlerle buluşturdu. 2020'de ise rapçi Patron ile "Siyah" teklisini yayımladı ve kuzeni Gökhan Özyavuz ile birlikte "Yunus EP" albümünü çıkardı. 2021 yılında ise Tek adlı albümünü duyurarak geçmiş düet çalışmalarından derlenen bir koleksiyon sunmuştur. Ayrıca "Saldırground" adlı şarkısını da dinleyicilerle buluşturmuştur.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading