banner2

Sağlık Bakanlığı atama başvuruları ile ilgili önemli gelişme! Resmi Gazete'de yayımlandı

Sağlık Bakanlığı atama başvuru süresinin 28 Kasım'a kadar uzatıldığını duyurdu. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Gündem 25.11.2022, 01:29 25.11.2022, 08:51
Abone ol
Sağlık Bakanlığı atama başvuruları ile ilgili önemli gelişme! Resmi Gazete'de yayımlandı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılacak atama başvuruları için önemli bir açıklama geldi. Buna göre Bakanlık ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama başvuruları için süre 28 Kasım'a kadar uzatıldı.

KURA ÇEKİMİ 15 ARALIK'TA YAPILACAK

Bakanlığın "2022 Yılı 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Takvimi"ne ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İlanda, 23 Kasım 2022 Çarşamba saat 18.00 olarak yer alan son başvuru süresinin 28 Kasım 2022 Pazartesi saat 18.00'e kadar uzatılmasının Bakanlıkça uygun görüldüğü belirtildi. Takvime göre kura çekimi ise 15 Aralık'ta yapılacak.

İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURULACAK

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen süreler içinde gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!