banner2

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman? 85 bin personel alımı başladı mı? Sağlık Bakanlığı personel alımı son durum

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alacağını duyurmuştu. Binlerce aday, yayınlanacak kılavuzu ve başvuru sürecini bekliyor. Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı son durum ne, ne zaman başlayacak? sorularına yanıt aranıyor. Fahrettin Koca konuyla ilgili açıklama yapmıştı. İşte konuyla ilgili merak edilenler...

Gündem 25.11.2022, 01:05 25.11.2022, 01:05
Abone ol
Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman? 85 bin personel alımı başladı mı? Sağlık Bakanlığı personel alımı son durum

Binlerce aday, Sağlık Bakanlığı'nın personel alımı için yapılacak açıklamayı bekliyor. Bakanlık, yeni yıl ile birlikte 85 bin personel alımı yapacak. Personel alımı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı açıklandı mı? Sağlık Bakanlığı personel alımı branş ve kadro dağılımı belli oldu mu? sorularına yanıt aranıyor. Fahrettin Koca konuyla ilgili açıklama yapmıştı. İşte 85 bin personel alımıyla ilgili gelişmeler...

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni alımlarla ilgili açıklamasında "Sağlıkta 'Beyaz Reform'a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın." ifadelerini kullanmıştı.

Kasım ayının başlamasıyla birlikte gözler bakanlıktan gelecek duyuruya çevrilmişti. Fahrettin Koca'dan konuyla ilgili açıklama geldi. 

Koca, "Biliyorsunuz, 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR'a listelerimizi gönderiyoruz.

Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız" dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak 85 bin personel alımında kadro ve branş dağılımı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

ALIMLAR GRUP HALİNDE GERÇEKLEŞECEK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 85 bin personel alımına dair çalışmaların sürdüğüne vurgu yapmış ve 32 bin poliklinik odasında hizmet vermek üzere tıbbi sekreter konulacağını belirtmişti. Koca, "Hekimler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz.

Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz." demişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!