SADAT nedir, görevleri nelerdir? SADAT'ın açılımı nedir?

Vatandaşlar gündemde yer alan haberlerde sıklıkla adı geçen SADAT hakkında araştırma yapıyor. Peki, Sadat nedir, görevi nedir? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Gündem 13.05.2022, 15:44 13.05.2022, 15:56
Abone ol
SADAT nedir, görevleri nelerdir? SADAT'ın açılımı nedir?

Gündemde adını sıkça duyduğumuz Sadat hakkında merak edilen, "Sadat nedir görevi nedir? Sadat'ın görevleri nelerdir?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik. İşte detaylar...

SADAT NEDİR?

Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. veya SADAT A.Ş., Türkiye merkezli bir askeri danışmanlık şirketidir. Şirket, 28 Şubat 2012 tarihinde emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli 23 subay ve astsubay tarafından kurulmuştur. Adnan Tanrıverdi'nin oğlu Mehdi Tanrıverdi, şu anki Yönetim Kurulu Başkanı'dır. 

Şirketin belirttiği misyon resmi sitesinde yazanlara göre şu şekildedir;

"Silahlı Kuvvetlerin ve İç Güvenlik Güçlerinin organizasyonu, iç güvenlik ve savunma alanında stratejik danışmanlık, iç güvenlik ve askeri eğitim ile donatım alanlarında hizmet vererek, İslam Ülkeleri arasında savunma ve savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmayı ve İslam Dünyasının kendine yeterli bir askeri güç olarak da Dünya Süper Güçleri arasındaki hak ettiği yerini almasına yardımcı olmaktır."

SADAT GÖREVLERİ NELERDİR?

Sadat, uluslararası alanda askeri ve iç eğitim, savunma danışmanlığı ve mühimmat alımı gibi hizmetler sunmaktadır.

SADAT A.Ş.'nin Adnan Tanriverdi tarafından kurulan daha siyasi bir odağı olan ASSAM adında kardeş bir kuruluşu bulunmaktadır. ASSAM, stratejik bir araştırma merkezi işletmekte ve yıllık sözleşmelere ev sahipliği yapmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!