banner2

Saadet Partisi'nin medya ayağından FETÖ propagandası: Firari Hakan Şükür'ü konuk edip övdüler

Saadet Partisi'nin medya ayağı TV5, dün gece canlı yayımlanan program ile büyük bir skandala ima attı. Firari FETÖ'cü hakan Şükür'ün konuk edildiği programda sunucu Mehmet Ali Kayacı Şükür'e övgüler dizdi. FETÖ propagandası yapılan program ve sunucu Kayacı sosyal medyada topa tutuldu . Tepkilerin ardından programın sunucusu Kayacı'nın işine son verilirken TV5 hakkında ise soruşturma başlatıldı.

Gündem 09.11.2022, 10:56 09.11.2022, 23:01
Abone ol

Saadet Partisi'nin medya ayağı TV5, dün akşam yayımlanan "Düşünme Vakti" isimli programda firari FETÖ'cü Hakan Şükür'ü konuk etti. Program boyunca firari FETÖ'cüye övgüler dizilirken TV5 ve programın sunucusu Mehmet Ali Kayacı, sosyal medyada eleştirilerin ana odağı olurken Kayacı'nın işine son verildi ve kanal hakkında soruşturma başlatıldı.

FİRARİ FETÖCÜ'YE ÖVGÜ YAĞMURU

Canlı yayımlanan programın sunucusu Mehmet Ali Kayacı, FETÖ firarisi Hakan Şükür'e övgüler dizen Kayacı şu şekilde konuştu:

Eski bir milli futbolcu Hakan Şükür'ü misafir edeceğiz. Kendisi Amerika'da. Türkiye'nin yaşamış olduğu sendromu konuşacağız. Hakan Bey hoş geldiniz.

UNVANINA 'ESKİ MİLLİ FUTBOLLCU' YAZDILAR

TV5 ekranında FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün unvanına "eski milli futbolcu" yazılırken sunucu Kayacı Şükür'e yönelik övgü dolu sözlerine şöyle devam etti. 

Ben Oktay Derelioğlu hayranıydım. Siz de tabii ki çok başarılı bir sporcuydunuz. 9 saniyelik bir golle rekor kırdığınızı da hatırlatarak önemli işlere imza attığınız süreci hatırlıyorum. Bu açıdan da sizi böyle anmak önemli diye düşünüyorum."

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

TV5'te yayımlanan program sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki aldı. FETÖ firarisini ekrana çıkarıp övgüler dizilmesine tepki gösteren kullanıcılar, TV5'i ve sunucu Mehmet Ali Kayacı'yı hedef aldı. Tepkilerin ardından TV5 yönetimi, Mehmet Ali Kayaacı'nın işine son verilirken TV5 hakkında soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!