banner2

Rus heyeti İstanbul'da: Tahıl koordinasyon merkezini ziyaret edecekler

Türkiye ile Rusya arasında siyasi istişareler bugün ve yarın İstanbul’da yapılacak. Diplomatik kaynaklara göre Rus heyet, tahıl koordinasyon merkezini ziyaret edecek.

Gündem 08.12.2022, 15:16 08.12.2022, 15:36
Abone ol
Rus heyeti İstanbul'da: Tahıl koordinasyon merkezini ziyaret edecekler

Suriye Dışişleri Bakanı Sergey Verşinin başkanlığındaki heyet İstanbul'a geldi. 8-9 Aralık'ta yapılacak siyasi istişarelerde BM ile ilgili Tahıl Anlaşması’nın uygulanması gibi hususların yanı sıra Ukrayna, Suriye’deki durum ve sınır ötesi insani yardımlara ilişkin BM mekanizması ile Libya, Filistin gibi konuların ele alınması bekleniyor.

TAHIL KOORDİNASYON MERKEZİ ZİYARET EDİLECEK

Bakan Yardımcısı Vershinin’in, İstanbul Tahıl Anlaşması çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Müşterek Koordinasyon Merkezi’ni yarın ziyaret etmesi, 10 Aralık’ta tahıl sevkiyatına yönelik olarak Rus heyetiyle saha incelemesinde bulunması da planlanıyor.

KARA HAREKATI  KONUŞULACAK

Verşinin ile birlikte heyette Rusya'nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev de yer alırken  Suriye-Türkiye ilişkileri, olası kara harekatı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın görüşmesi konularının ele alınması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!