banner2

RTÜK'ten muhalif kanallar hakkında inceleme

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, 28 Mayıs seçim akşamı yaptıkları provokasyon içerikli yayından dolayı RTÜK; Halk TV, Tele 1, KRT, TV5, Flaş Haber ve Sözcü TV'ye inceleme başlatıldığını duyurdu.

Gündem 30.05.2023, 11:38
Abone ol
RTÜK'ten muhalif kanallar hakkında inceleme

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, gazeteci Çiğdem Toker’in 28 Mayıs’ta FOX TV’deki kullandığı bazı ifadeler hakkında bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada Çiğdem Toker’in sözleri ve FOX TV yayınının tamamı hakkında raporlama sürecinde olunduğu, bunun ardından dosyanın karara bağlanacağı ifade edildi.

Söz konusu açıklamada ayrıca “izleyicilerden gelen yoğun şikâyet olduğu” iddiasıyla Halk TV, TELE 1, KRT, TV 5, Flash Haber ve Sözcü TV hakkında da inceleme yapıldığı ifade edildi.

MUHALİF KANALLAR HAKKINDA İNCELEME

RTÜK tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

''Milli İradenin tecelli ettiği seçim günü akşamı FOX TV’de programcılardan Çiğdem Toker’in “Demokrasi sandıktan ibaret değildir” şeklindeki açıklamaları ve yayının tamamı uzmanlarımız tarafından raporlaştırılmaya başlanmıştır. Raporun tekemmül etmesine müteakip ilk Üst Kurul toplantısında dosya karara bağlanmak üzere gündeme alınacaktır. Yine izleyicilerden gelen yoğun şikayetler üzerine sandıkların açılması ve sonuçların belli olmasıyla birlikte halkı aşağılayan, hakaret ve saldırılarla necip milletimizi küçük düşürmeye çalışan konuşmalara yer verilen HALK TV, TELE 1, KRT, TV 5, FLASH HABER ve SZC TV  ile ilgili de incelemeler yapılmaktadır.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!