banner2

RTÜK Başkanı Şahin'den oyuncu Emre Kınay'ın iddialarına cevap: Başarısız olmuş bir kariyerin iftirası!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından oyuncu Emre Kınay'ın dizi setleriyle ilgili iddialarına sert tepki gösterdi.

Gündem 01.04.2023, 23:27 02.04.2023, 00:01
Abone ol
RTÜK Başkanı Şahin'den oyuncu Emre Kınay'ın iddialarına cevap: Başarısız olmuş bir kariyerin iftirası!

Oyuncu Emre Kınay, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, RTÜK'ün tüm dizi yapımcılarına uyarı gönderdiğini, Ramazan dolayısıyla dizilerde yeme içme sahnelerinin yasaklandığını iddia etmişti.
Kınay'ın paylaşımında şu ifadeler yer alıyor:


"RTÜK, yapımcılara uyarı göndermiş. 1 ay boyunca kahvaltı, yemek, su dahil içmek yasak sahnelerde... Mesela ölmek üzere olan adama müdahale sahnesi çekilecek... Su içiremezsiniz... Yoksa ceza şartı var... 4. Murat döneminden beter! Sesini çıkaran yapımcı da yok oyuncu 'sanatçı?' da yok! Ama herkes 'laik' demokrasiden yana? Hani hiç kimsenin yaşam biçimine karışmamıştınız? Yapımcı arkadaşlar? Sesiniz çıkmayacak mı? Bu kadar mı korkuyorsunuz? Ya siz siyasetçiler? Yetmez mi artık?' ifadelerine yer verdi."

Emre Kınay'ın bu iddialarına RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den yalanlama geldi.


KARİYERİNDE BAŞARISIZ OLMUŞ ŞAHSIN İFTİRASI


Şahin açıkamasında şu ifadeleri kullandı:

''Dizi-film sektöründeki başarısızlıklarının üzerine siyasi kariyerinde de başarısız olmuş bir şahıs gündemde kalmak için çaresizce iftiraya başvurmuş. 1 Nisan şakası olmasını umduğum iddia tamamen asılsızdır, yalandır. RTÜK’ün yapımcılara Ramazan boyunca yemek sahnesi çekilmeyecek gibi bir yazı göndermesi söz konusu değildir.'' 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!