Rize-Artvin Havalimanı'na ilk yolcu uçağı indi! Vatandaşlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla resmi açılışı yapılacak olan Rize-Artvin Havalimanı’na ilk yolcu uçağı indi.

Gündem 14.05.2022, 13:25 14.05.2022, 14:14
Abone ol

İstanbul'dan Rize-Artvin Havalimanı'na ilk yolcu uçağı indi. İlk sefer bugün saat 10.30'da gerçekleşti. 320 yolcusu ile piste inen THY uçağının isminin 'Rize-Artvin' olması dikkat çekerken, uçağı kullanan pilotun da Rize-Pazarlı Mustafa İnanç Ersoy olduğu öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİLER

İstanbul'dan Rize'ye gelen ilk yolcular mutluluklarını dile getirirken, böyle bir havalimanı ve eseri memleketlerine kazandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini ilettiler. Öte yandan uçağın ilk iniş anı çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

 

YOLCULAR ULAŞTIRMA BAKANI KARAİSMAİLOĞLU TARAFINDAN KARŞILANDI

Uçaktaki yolcular, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile alanda bulunan kişilerce çiçeklerle karşılandı.
Uçaktan ilk olarak THY Genel Müdürü Bilal Ekşi indi. Ekşi, gazetecilere, havalimanının Rize ve Artvin için önemli bir proje olduğunu söyledi.

THY GENEL MÜDÜRÜ EKŞİ'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

İnişi pilotlarla birlikte kokpitte gerçekleştirdiğini belirten Ekşi, "Çok güzel bir havalimanı. İnişi çok kolay. Üç kilometre pisti var. Bina olarak çok güzel. İnşallah bölge için hayırlara vesile olacak. Sayın Cumhurbaşkanı'mıza şükranlarımızı arz ediyoruz." dedi.
Ekşi, yolcularla tek tek selamlaştığını dile getirerek, "Ağlayanlar bile oldu mutluluktan. Çok gurur verici bir şey." diye konuştu.

'ERDOĞAN HER ANLAMDA YATIRIMLARLA DÜNYA'YA CEVAP VERİYOR'

Yolculardan Enis Alimoğlu, Rize'nin Davos'un karşılığı olduğunu belirterek, "İsviçre gibi yeşili bol. Şimdi onların cevabını vereceğiz. Yatırımla birlikte. Recep Tayyip Erdoğan her anlamda yatırımlarla Avrupa'ya, dünyaya cevap veriyor. Nokta nokta çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!