Yandex Metrica

Sitede Ara

Rika ne demek? Rika kelimesinin anlamı ne?

Rika ne demek? Rika kelimesinin anlamı ne?

2019 yılında basketbolcu Caner Erdeniz ile evlenen ve aynı yıl kızları Vina’yı dünyaya getiren Müge Boz, ikinci kez anne oldu. Oğullarının adını Rika koymaları ardından Rika ne demek? Rika kelimesinin anlamı ne? sorularının yanıtları merak ediliyor.
 

Gündem

05.06.2024, 11:40

Müge Boz, geçtiğimiz cumartesi günü bir erkek bebek dünyaya getirdi. Ünlü oyuncu, bebeğinin cinsiyetini doğum sırasında öğrendi. 3 kilo 540 gram ağırlığında ve 52 cm boyunda doğan bebeğe 'Rika' adı verildi. Peki, Rika ne demek? Rika kelimesinin anlamı ne?

Gamze Türkmen kimdir? Kadir Ezildi kiminle evleniyor, nişanlısı kim? Gamze Türkmen kimdir? Kadir Ezildi kiminle evleniyor, nişanlısı kim? Haberi Görüntüle

RİKA NE DEMEK?

Rika kelimesinin anlamı, "Arap harflerinin en çok kullanılan el yazısı biçimi" olarak belirtiliyor. 

Dilan Polat ve Engin Polat'ın bilgisayarına 'rat' attı! Eski dost Erkan Şahin kara paraya yönelik tüm delilleri ortaya çıkardı! Dilan Polat ve Engin Polat'ın bilgisayarına 'rat' attı! Eski dost... Haberi Görüntüle

RİKA KELİMESİNİN ANLAMI NE?

Caner Erdeniz, neden Rika ismini seçtiklerini şu cümleler ile ifade etti:

“Kosta Rika tatilimizden esinlendik. Kosta Rika’nın sonundaki ‘Rika’ hoşumuza gitti. Vina ile uyumlu bir isim olmasını istiyorduk zaten. Araştırınca, ‘Rika’nın zenginlik, bolluk, bereket anlamlarına geldiğini gördük. Aynı zamanda Osmanlıcada bir yazı biçimiymiş.” 

Habere Tepki Ver

0

1

1

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading