banner2

Rami Kışlası kütüphane oluyor! Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yapacak

İstanbul Eyüpsultan'da yer alan Rami Kışlası'ndaki kütüphane çalışmaları son buldu. Tarihi uzun dönemlere dayanan kütüphaneyi yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan hizmete sunacak.

Gündem 12.01.2023, 10:34 12.01.2023, 16:55
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'ndan sonra yapmış olduğu açıklamayla Rami Kışlası Kütüphanesi'nin ne zaman açılacağını söylemişti. Tarihi 250 yılı aşan, İstanbul'un simge yapılarından birisi olan Rami Kışlası, Türkiye'nin ve İstanbul'un bilgi toplumuna açılan penceresi olacak ve toplumun kültürel, eğitsel ve sanatsal ihtiyaçlarını yanıtlayacak yeni ve farklı bir mekan olarak yeni yüzüyle açılıyor.

GÜNÜN HER SAATİ AÇIK

Rami Kütüphanesi, bireysel ve grup okuma salonları, etkinlik alanları, atölye mekanları, engelli bireylere uygun hazırlanan engelli merkezi ile söyleşi, seminer ve sergileme gibi farklı kullanım olanaklarına sahip büyük bir kampüs olarak tasarlandı.

Çocuklardan gençlere, üniversite öğrencilerinden akademisyenlere kadar herkese hitap edecek kampüste 7 gün 24 saat açık kütüphane, günün her saati okuyucu ve araştırmacılara hizmet verecek.

KÜTÜPHANE KÜLTÜRÜ GENÇLERE AŞILANSIN

İstanbul Eyüpsultan'da ikamet eden Saliha Yıldız, 'İnşallah çok güzel değerlendirilir çünkü etrafımda çok fazla kitap okuyan yok ama kütüphane kültürünün, gençlerle çok yaygınlaşmasını isterim. Evlatlarımız var. İlimle, irfanla olurlar. Kütüphanelerde takılırlar, öğrenirler bir şeyler diye düşünüyorum' dedi.

Öğrenci Muhammet Talha Solgun, 'Okulum hemen kütüphanenin karşısında. Faydalı olacağını düşünüyorum, eğleneceğimizi de düşünüyorum. Bütün arkadaşlarımla beraber geleceğim.' ifadelerinde bulundu.

RAMİ KÜTÜPHANESİ GRAFİĞİ

51 bin metrekarelik peyzaj alanı ve 4 bin 200 kişilik oturma kapasitesine sahip Rami Kütüphanesi yarın hizmete açılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!