banner2

Putin ile Erdoğan samimi anlar: Bir dahaki sefere bize tatile gelin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, görüşmeler yapmak üzere Rusya’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Soçi’de kapıda karşıladı. Putin, Erdoğan'ı tatil için Soçi'ye davet etti.

Gündem 04.09.2023, 14:42 04.09.2023, 15:13
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Soçi kentinde bir araya geldi. İki lider, Rusya'nın rafa kaldırdığı tahıl koridoru anlaşmasını görüşecekler. Erdoğan, dünyayı açlıktan kurtarmak için Putin'i ikna etmenin yollarını ararken dünya da bu zirveye kilitlendi. Tüm dünya bu zirveden çıkacak kararı merakla beklemeye başladı.

Putin, Rusya'ya giden Erdoğan'ı kapıda karşılarken iki lider arasında sıcak samimi diyalog dikkatlerden kaçmadı. İkili arasındaki samimi ve sıcak diyalog saniye saniye objektiflere yansıdı. İkili tercümanlar vasıtasıyla ayaküstü sohbet etti.

''YOLCULUK NASIL GEÇTİ?''

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Yolculuk nasıl geçti?" şeklinde soru yöneltti. Erdoğan da "Zaten 1 saat 15 dakika" yanıtı vererek yolculuğun gayet iyi geçtiğini ifade etti.

''BİR DAHAKİ SEFERE TATİLE GELİN''

Erdoğan'ın bölgenin yeşilliğinden ve güzelliğinden bahsetmesi üzerine Putin, "Dinlenmek için de bize gelebilirsiniz. Biz hep size geliyoruz. O zaman bir dahaki sefere bize tatile gelin" dedi. Erdoğan da palmiyelerle çevrili bahçeyi göstererek, "Bu arada burası da çok güzel" ifadesini kullandı. Putin "Evet, doğru. Bol yeşillik var" şeklinde konuştu. Erdoğan, "Karadeniz bölgesi böyle" diyerek karşılık verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!