Yandex Metrica

Sitede Ara

Provokatör gazeteciye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert cevap: Başını sallama...

Provokatör gazeteciye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert cevap: Başını sallama...

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanyol gazetecinin 'Selahattin Demirtaş' sorusuna çok sert tepki gösterdi.

Gündem

13.06.2024, 21:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi kapsamında bulunduğu İspanya'da, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile bir araya geldi.

İki lider arasında gerçekleştirilen görüşmede, Türkiye ile İspanya arasındaki ilişkiler ve Gazze Şeridi'nde devam eden saldırılar ele alındı. Erdoğan ve Sanchez ikili görüşmenin ardından heyetlerarası toplantıya başkanlık etti.

İYİ Partili vekil 'başıboş köpek' sorununu savunurken akıl almaz ifadelere imza attı: Çocukları ve kadınları da öldürecekler! İYİ Partili vekil 'başıboş köpek' sorununu savunurken akıl almaz ifadelere... Haberi Görüntüle

İKİ LİDERDEN ORTAK AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez huzurunda iki ülke arasında 11 anlaşma imzalandı. Anlaşmaların ardından iki lider kameraların karşısına geçti.

Yeni uçak gemisi anlaşmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Savunma sanayiinde bir dayanışma adımı attık TCG ile. Şimdi bunun bir üst segmentine geçelim istiyoruz. Bunun çalışmalarını başlattık. Daha büyüğünü birlikte yapalım istiyoruz. Bu çalışmayı yürütüyoruz. İHA'ların birlikte yapılabilecek adımlarını atıyoruz. Dünyada birçok ülke çok çok ileri adımlar attı. Türkiye de daha ileri adımları atmanın gayreti içinde. İspanya ile işbirliğimiz olacak." ifadelerini kullandı.

Ali Bahar kimdir? Ali Bahar öldü mü? Ali Bahar kimdir? Ali Bahar öldü mü? Haberi Görüntüle

"BAŞINI SALLAMA"

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortak basın toplantısında İspanyol gazetecinin Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğuyla ilgili soruya da tepki gösterdi.. Erdoğan, "Türkiye bir hukuk devletidir. Burada kararları yargı verir. Hukuk devletindeki yargımız kararını vermiştir. Bu isimlerden birisi 100 kişiden fazlasının ölümüne neden olmuştur. Ülkemizin Güneydoğu Bölgesi'nde ölümlere neden olmuştur." dedi.

Sözlerine devam eden Erdoğan, "Sizlerin bu soruları bizleri düşündürüyor. Başını sallama, ben sallamıyorum. Dimdik çalışmama devam ediyoum. Osman Kavala olur, Selahattin Demirtaş olur... Hukuk ne gerektiriyorsa biz onu yaparız. Bu ciddi manada bölgenin huzuru için attığımız adımlardır. Bundan sonra da böyle yürüyecektir." şeklinde konuştu.

İstanbul için durum kritik! Deprem Profesörü Ersoy'dan uyarı: Marmara fayları çok hareketli İstanbul için durum kritik! Deprem Profesörü Ersoy'dan uyarı: Marmara fayları... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ MÜKEMMEL"

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ise, "Aramızdaki işbirliğini sürdürmeye devam ediyoruz. Türkiye ile AB arasındaki yapıcı rolümüzü sürdürmeye devam edeceğiz. İlişkilerimiz mükemmel, savunmada işbirliği sürecek. İspanya ve Türkiye'nin kaygılarını paylaştığı temel uluslararası senaryolara değinmek istiyorum. Her iki ülke de barışa odaklı çalışıyor. İki ülkenin merkezinde de BM'nin yer aldığı güçlü bir uluslararası kurumsal çerçeve var. Gazze konusunda kalıcı ateşkes, insani yardımın girişi gibi acil ihtiyaçlarımızda ortak görüşler paylaşıyoruz." dedi.

Sözlerine devam eden Sanchez, "Rehinelerin serbest bırakılması da bunun bir parçası. Hem İspanya hem de Türkiye tarafından tanınan İsrail ve Filistin şeklinde iki devletli çözüm acil bir ihtiyaçtır. Ukrayna'ya bakış açımızda da birbirimize yakın bir görüşümüz var.  İspanya Ukrayna ve Filistin'de barışı destekliyor. İspanya AB içerisinde Türk AR-GE kurumlarının ana ortağıdır. Bu konuda işbirliklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bizi birleştiren çok önemli konular var. Bunların çok daha fazlası olacak." şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

17

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading