Polise yumruk atan DBP'li Salihe Aydeniz'le ilgili flaş gelişme

Son dakika gelişmesine göre; İstanbul'da polise yumruklu saldırıda bulunan DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırlık komisyonu kurulmasına karar verildi.

Gündem 23.06.2022, 15:41 23.06.2022, 16:06
Abone ol
Polise yumruk atan DBP'li Salihe Aydeniz'le ilgili flaş gelişme

TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz hakkında kamu görevlilerine görevlerini yaptırmamak için direnme ile fiziki ve sözlü şiddette bulunma iddialarını içeren 5 ayrı dokunulmazlık dosyasını görüşmek için toplandı.

HAZIRLIK KOMİSYONU KURULMASINA KARAR VERİLDİ

Son dakika gelişmesine göre; TBMM Anayasa -Adalet Karma Komisyonu, DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırlık komisyonu kurulmasına karar verildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

HDP, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için 'Gemlik Yürüyüşü' adı altında bir organizasyon düzenlendi. Günler öncesinden çağrı yapan HDP, geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadıköy'de toplandı. PKK yandaşları, bebek katili Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için sloganlar atarken DBP'li vekil Salihe Aydeniz'in polise yumruk attığı anlar da kameralara yansıdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!