banner2

PKK'ya selam çakan HDP'nin önerge yalanı ifşa oldu

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, sosyal medya hesabından, "Taksim saldırısının araştırılması için araştırma önergesi verdik. AKP+MHP reddetti." yalanına imza attı. TBMM Genel Kurul Tutanakları incelendiğinde, HDP'nin böyle bir önerge vermediği ortaya çıktı.

Gündem 24.11.2022, 11:58 24.11.2022, 12:38
Abone ol
PKK'ya selam çakan HDP'nin önerge yalanı ifşa oldu

13 Kasım Pazar günü istiklal Caddesi öğle saatlerinde düzenlenen bombalı saldırıyla kana bulandı. 6 kişi yaşamını yitirirken 81 vatadanşımız da yaralandı. Kanlı saldırının ardından Suriye uyruklu kadın terörist Küçükçekmece'de saklandığı evde yakalandı. Sorgusu tamamlanan kadın terörist tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kanlı saldırının yankıları devam ederken eli kanlı terör örgütü PKK'ya selam çakan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyine düzenlediği hava harekatından rahatzlık duyan HDP, önerge yalanına sarıldı.

PKK'YA SELAM ÇAKTI

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik hava harekatını hedef alan HDP'li Beştaş, terör örgütü PKK/YPG'ye selam çaktı. Beştaş, İstanbul Bağcılar'da yaptığı konuşmada, Türk ordusunu işgalci olarak nitelerken, "Kobani, dünya halklarının umududur. Selam olsun Kobani’de direnen herkese" ifadelerini kullandı.

HDP'Lİ İSİMDEN ÖNERGE YALANI

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Taksim saldırısının araştırılması için verdikleri önergenin AK Parti ve MHP tarafından reddedildiği yalanına imza attı. Meral Danış Beştaş'ın bu iddiası sosyal medyada büyük ses getirirken bilgi kirliliğine neden oldu. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, sosyal medya hesabından, "Taksim saldırısının araştırılması için araştırma önergesi verdik. AKP+MHP reddetti. Nokta" iddiasında bulundu. Meral Danış'ın yalanını araştırma gereği duymayan T24, BirGün ve Evrensel gibi yayın kuruluşları, "HDP'nin 'Taksim saldırısı araştırılsın' önergesine AKP ve MHP'den ret" şeklinde haberlere imza atarak HDP'nin yalanına ortak oldu.

TUTANAKLAR İNCELENDİ ÖNERGE VERİLMEDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul Tutanakları incelendiğinde, HDP'nin böyle önerge vermediği tespit edildi. 23 Kasım 2022 tarihli tutanakta HDP'nin, “iktidarın ÖSO HTŞ yapılarıyla olan ilişkilerinin araştırılması için” önerge verdiği açıkça görülüyor.

PKK'YI AKLAMA ÇABASI CUMHUR İTTİFAKINA TAKILDI

23 Kasım 2022 Çarşamba" tutanağında yer alan önerge, İstiklal Caddesi saldırısıyla ilgili, "hedef şaşırtma ve PKK'yı aklama çabası" olarak değerlendiren AK Parti ve MHP'liler tarafından reddedildi. Önergede TSK, MİT ve Türkiye'yi hedef alan HDP, eli kanlı terör örgütü PKK/YPG'nin İstiklal Caddesi'nde 6, Gaziantep'te 2 vatandaşımızı hain saldırılarla katletmesine ilişkin, herhangi bir açıklama veya öneride bulunmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!