banner2

PKK'ya ağır darbe: Kırmızı ve gri kategorilerde aranan 2 terörist öldürüldü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonlarda kırmızı ve gri kategorilerde aranan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Gündem 25.09.2023, 08:36 25.09.2023, 10:06
Abone ol

Şanlı Türk ordusunun eli kanlı terör örgütleriyle olan amansız mücadelesi devam ederken Şırnak ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonlarda PKK'ya ağır darbe vuruldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonlarda kırmızı ve gri kategorilerde aranan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İşte Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım...

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şehitlerin kanının yerde kalmadığını, etkisiz hale getirilen teröristlerin 9 güvenlik görevlisinin şehit edilmesi ve 21 güvenlik görevlisinin yaralanması olaylarına katıldıklarını belirtti.

''MİLLETİMİZİN DUALARI SİZİNLE''

Operasyonu gerçekleştiren emniyet ve jandarma personelini tebrik eden Bakan Ali Yerlikaya, şunları kaydetti;

"Aziz milletimizin bilmesini isterim. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemize azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmadığınız için hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle." 

OPERASYONA İLİŞKİN DETAYLAR

Yerlikaya, Şırnak Güçlükonak ilçesi kırsalında J-SİHA desteğinde Şırnak Jandarma Komutanlığı, JOPER, JÖH ve jandarma komando karma timlerinin katılımıyla "Şehit Teğmen İsmail Can Akdeniz Operasyonu" düzenlendiği bilgisini paylaştı.

Operasyon kapsamında "Terörden Arananlar" listesinde kırmızı kategoride aranma kaydı bulunan sözde Botan sorumlusu ve aynı zamanda sözde Gabar eyalet sorumlusu olarak faaliyet yürüten "Ercan Serhat" kod isimli Reis Gültüran, çıkan çatışmada silahı ile birlikte sağ ele geçirildi.

7 EYLEMİN TALİMATINI VERMİŞ

Teröristin Şırnak'ta 2016-2022 yılları arasında 7 güvenlik görevlisinin şehit edildiği ve 20 güvenlik görevlisinin yaralandığı 7 eylemin talimatını verdiği tespit edildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ve Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucunda da JÖH ve PÖH unsurları, ATAK helikopterleri ile EGM İHA ve J-SİHA'ların düzenlediği ortaklaşa operasyonla Diyarbakır Kulp İlçesi ağaçlık alanda bir terörist tespit edilerek etkisiz hale getirildi.

Teröristin "Agit Berxwedan" kod isimli Habib Karakoç olduğu ve "Terörden Arananlar" listesinde gri kategoride aranma kaydı bulunduğu belirlendi.

Teröristin geçmişteki faaliyetlerine yönelik yapılan inceleme sonucunda da Diyarbakır ve Muş'ta 2012-2022 yılları arasında 2 güvenlik görevlisinin şehit edildiği ve bir güvenlik görevlisinin yaralandığı 6 eyleme katıldığı tespit edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!