banner2

PKK'nın üstlendiği orman yangınları kundaklama ürünü

İnsanüstü bir mücadele sonucu 196'sı kontrol altına alınan ve PKK'nın üstlendiği yangınlar için 'sabotaj mı, değil mi?' diye tartışmaya devam eden kesimin, ormanlara yapılan kundaklama için ne diyeceği merak konusu.

Gündem 06.08.2021, 10:53 06.08.2021, 12:17
Abone ol

Türkiye'nin yangınla mücadelesinin 10. gününde bu sabah itibarıyla 208 yangının 196'sı kontrol altına alınmış durumda ve 5 ildeki 12 yangının söndürülmesi için çalışmalar devam ediyor. Devletin tüm imkanları seferber edilerek, çıkan yangınların tamamına yakını konrol alınmasına rağmen, bazı bölgelerde söndürülen yangınların aynı alanda, üstelik gece saatlerinde tekrar etmesi "sabotaj değil de ne?" dedirtiyor. Sosyal medyada gündeme gelen bir video da bunu destekler nitelikte.

GECE SICAKLIK DÜŞMESİNE RAĞMEN ÇIKAN ALEVLER

Yangın söndürme çalışmalarının sürdüğü bölgede görev yapan AFAD ve İHH ekiplerinin toplanma yerlerinde anlattıkları dehşet verici. Görevliler gece saatlerinde arabalarla gelip dağılan şüpheli kişilerin kundaklama yaptıkları yönünde ifadeler kullanıyor. Gece, hava sıcaklığının da düşük olmasına rağmen alanda yangını söndürmelerinin ardından biraz ileride yeniden alevlerin yükseldiğini dile getiren görevliler, durumun kundaklama olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!