banner2

PKK'nın üst düzey hainlerine ağır darbe! Mağara toplantısına yerli bomba sürprizi

PKK'nın üst düzey yöneticileri milli ve yerli bombaların kullanıldığı operasyonda etkisiz hale getirildi. Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarıyla teröristlere ait 31 hedef imha edildi. Söz konusu operasyonda mağaralarda gizlenen ve toplantı halinde olan aralarında sorumlu düzeyde teröristlerin olduğu çok sayıda PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Gündem 17.09.2023, 12:06 17.09.2023, 20:10
Abone ol
PKK'nın üst düzey hainlerine ağır darbe! Mağara toplantısına yerli bomba sürprizi

Mehmetçik Kuzey Irak ve Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK'yı bölgeden temizleyerek güvenli bölgeler oluşturulmaya devam ediyor. 

İHALAR KEŞİF YAPTI

Kuzey Irak'ın Zap Vadisi, Avaşin-Basyan, Gara ile Metina Dağı bölgesindeki 'Pençe-Kilit' ve 'Pençe Harekâtı' hava destekli olarak sürürken, bölgede son günlerde yaşanan hareketlik üzerine 13 ve 15 Eylül tarihlerinde İnsansız Hava Aracı (İHA) ile keşif gözetleme vasıtalarıyla istihbarat çalışmaları yapıldı.

ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMADI

Mehmetçik'in operasyon yaptığı bölgede daha önceki yıllarda 13 askerimizin şehit edilmişti. Söz konusu bölgede kalabalık terörist grubun gizlendiği ve toplantı halinde oldukları tespit edilince hava harekâtı için düğmeye basıldı.

SİVİL HASSASİYETİ

Aselsan, Roketsan ve TÜBİTAK'ın Türk Hava Kuvvetleri için ürettiği milli ve yerli bombaların kullanıldığı operasyonda, terör örgütü PKK'ya son dönemlerin en ağır darbesi vuruldu. Milli ve yerli olan yerüstü ve yeraltındaki hedeflerde etkili olan Nüfuz Edici Bomba'nın (NEB) da kullanıldığı operasyonda, mağaralarda gizlenen ve toplantı halinde olan aralarında sorumlu düzeyde teröristlerin olduğu çok sayıda PKK'lı etkisiz hale getirildi. MSB'den yapılan açıklamada 31 hedefin imha edildiği, sivillerin, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!